Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Moda Eskiye Dönüyor : Bu Yazın Öne Çıkan 8 Trendi

Moda Kategorisinde Tarafından

Birçoğumuzun en sevdiği mevsim olan yaz mevsimi sonunda geldi:) Peki her sene değişen moda, bu defa nasıl değişti? Elbette her zamanki gibi geriye döndü ve vintage parçalar dolaplarımızda yerlerini aldı. Açıkçası 2000’ler modasındansa bu 1940’ların tarzları bana muazzam geliyor. Tek bir istisna dışında, ona da değineceğim 🙂

1. Hasır Çantalar

İster spor ister şık hemen her tarz kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz bu hasır çantalar birçok bloggerın dolabında ve profilinde çoktan yerini aldı bile. Bunun bir diğer sebebi de elbette bu yaz modanın bir nevi doğallığa ve doğanın renklerine geri dönüyor olması. Her ne olursa olsun, plajda, restoranda, cafede, hatta gece gittiğiniz bir yerde bile bu çantaları tercih edebilirsiniz.

2. Vintage Gözlükler

Geçen sene yaz aylarında yuvarlak ve geometrik şekilli, rengarenk gözlükler modayken bu yazın modasının vintage gözlükler olduğunu çoktan fark etmişsinizdir. İnsana inanılmaz elegant bir tarz katan bu gözlükleri ben de çok beğeniyorum. Ancak yuvarlak hatlı bir yüzünüz ve geniş alnı olanlar için biraz tehlikeli bir model diyebilirim. Bu gözlük en çok kemikli yüzlere yakışıyor.

3. Klasik Kesim Ceket & Yazılı Tshirtler

Moda ikonlarının genellikle klasik görünümlerini yumuşatmak adına kullandıkları bir yöntemdi onları yazılı tshirtlerle kombinlemek. Ancak çok yakıştığı görülünce başlı başına bir trend oldu çıktı. Biz de maskülen tarzlı kadınların, sert görünümlerini bu yazılı tshirtlerle yumuşatmasına bayılıyoruz.

4. Hardal Sarısı

İddia ediyorum; bu yaz, görüp görebileceğimiz en renkli yaz olabilir! Sezonun renkleri olan yeşil ve sarı kendini sonbahardan itibaren göstermeye başlamıştı zaten. Her ne kadar yeşil kıyafetlerle yapılan kombinleri de çokça sevsem de hardal sarısını yaz renklerine uyarlamak harika bir fikir doğrusu. Kışın koyu lacivert, bordo ve siyah gibi renklerle giydiğimiz hardal sarısını; yazın açık mavi, yeşil, beyaz gibi birçok renkle giyebilirsiniz.

5. Keten Kumaş

Malumunuz yazlık kıyafetler içerisinde hem şık hem de rahat olabilmek epey zordur. Ancak bu konuda eski bir dost imdadımıza yetişiyor; tiril tiril keten kumaşlar! Bu kumaşlar aslında zaten eskiden büyüklerimizin yazlık pantolonlar ve gömlekler için tercih ettikleri kumaşlardandı. Ancak şimdi modernize olup tekrar dolaplarımızdaki yerini aldı.

6. Toprak Tonları & Büyük Tokalı Kemerler

Bu yaz rengarenk olacak dedik ama klasikten vazgeçmeyen kadınlar için de toprak tonları her zamanki gibi çok moda. Toprak tonlarındaki kıyafetlerinizi, yaz rengi olan kar beyazıyla beraber giyebilir; büyük tokalı kemerler tercih ederek klasik şık olabilirsiniz.

7. Straplez Büstiyerler ve Crop Toplar

Yaklaşık 3 yazdır moda olan büstiyer ve crop topların kolay kolay modası geçeceğe benzemiyor. Özellikle modanın birkaç senedir yüksek bele dönüşüyle beraber tekrar tercih edilmeye başlanan bu kıyafetler, bu yaz yalnızca biçim değiştiriyor ve straplez olanlar daha çok tercih edilmeye başlanıyor. Ancak hiç fark etmez siz yine de size en çok yakıştığını düşündüğünüz biçimiyle giymeye devam edebilirsiniz 🙂

8. Bel Çantaları

Son olarak, değil sadece bu yaza; kış aylarından beri bütün bir sezona damgasını veren bel çantaları konumuz. Açıkçası ben bu modanın biraz kısa süreli olacağına inananlardanım çünkü piyasadaki birçok bel çantası birbirinin tasarım anlamında taklidi ve insanlar pratikliği dışarısında bunu çok da bir trend ögesi olarak görmüyorlar. Ağırlıklı olarak moda ikonlarının kullandığı bu bel çantaları benim gözüme hiç de hoş gelmiyor ne yalan söyleyeyim. Ama yaz tatilinde özellikle kalabalık, tehlikeli turistik bölgelerde çok pratik oluyor bunu da inkar edemem. Dileyenin tercih etmesi için bu da trenddendir diyor, buraya bırakıyorum efenim 🙂

 

 

 

Biri Başkent Üniversitesi İşletme bölümü olmak üzere iki üniversite mezunuyum. Makale, sunuculuk ve şiir vb. yarışmalarda birçok ödülüm bulunmakta. 2012 senesinden beri aktif blog yazarlığı ile ilgileniyorum. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Yunanca biliyor; boş zamanlarımda seyahat ediyor ve müzikle uğraşıyorum. Uluslararası satış, dijital pazarlama, PR ve sosyal medya yönetimi uzmanıyım.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Moda Son Yazıları

Modayı Geriye Sarıyoruz!

Evet! Modayı geriye sarıyoruz!.. Ta ki dünyada yaşamın evrimleşmeye başladığı o ilk
Git Yukarı