Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Euroleague’in Sürprizi: Anadolu Efes

Yaşam Tarzı Kategorisinde Tarafından

Euroleague ile ilgili olan eski yazımda Anadolu Efes’in bu sene ilk 8 içinde olmak ve bir üst tur için ter dökebileceğini söylemiştik. Yaptığı transferler ile lige hızlı bir giriş yapan Anadolu Efes ne yalan söyleyeyim beni bile şaşırttı. Bu uzun bir yol aslında ama Anadolu Efes oynadığı basketbolla göz dolduruyor

Geçen sene Baskonia’da oynayan Rodrigue Beaubois ve Shane Larkin’i kadrosuna çok güzel monte etti. Geçmiş yıllarda sıkıntısını çok çektiği dış atış pozisyonuna ise Zalgris Kaunas’tan Vasilije Micic’i takviye eden Efes  şimdilik bu açığını da iyi kapatmış gibi görünüyor. Sezona hızlı bir giriş yapan ve şu anda 9 maçta 7 galibiyet alan  Efes’in önünde sadece 3 takım var. Geçen seneden farklı olarak ne var diye soracak olursak elindeki kadrosunu çok iyi değerlendiren bir koç, sahada takımını yönlendiren bir lider, gerektiğinde ceza atışlarını yapacak bir şutör ve takımını bu sene Sinan Erdem’de yalnız bırakmayan bir seyircisi var.

Yenilerden bahsederken geçen sene kadrosunda olan isimlerin bu sene bambaşka oynadığını da belirtmeyi unutmayalım. Bryant Dunston, Doğuş Balbay, Tibor Pleiss, Krunoslav Simon geçen sene oynadığı basketbolu şimdilerde çok üst düzeylere çıkarmış durumdalar. Çok sayı yiyip, çok sayı atan Efes bu sene savunmasında da fark yaratan bir takım olmayı başarmış gibi gözüküyor. Seyircisine de ayrı bir parantez açmamız gerekir bu sene. Sinan Erdem Spor Salonu’nda maçlarını oynayan takımımız bu seneki maçlarını neredeyse kapalı gişe oynuyor.

Fenerbahçe’nin seyircisi kadar olmasa da bu tribünler önünde oynamak boş tribünlerden her zaman daha iyidir. Umarım bu seneki gidişatları devam eder ve ilk 4 içinde kalmayı başarabilirler.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Yaşam Tarzı Son Yazıları

Benim Çöplüğüm

Sahip olduğumuz şeylerin yerini doldurabilecek birkaç şey biliyorum, ait olduğumuz şeyler. Örneğin

Geçmişe Dönüş

Yazı yazmak hiç bilmediğimiz yerlerde hiç bilmediğimiz insanların kalbine dokunmak gibi. Bir

Kendime: Beni Sev ve Kabul Et

Merhaba kendim. Merhaba aynadaki aksim. Sevgili saçlarım, yüzüm, bedenim, kişiliğim… Hepinizden büyük
Git Yukarı