Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Evde Yapılabilecek 10 Aktivite

Yaşam Tarzı Kategorisinde Tarafından

Biliyorsunuz ki tüm dünya zor bir süreçten geçiyor. Bu süreci en iyi şekilde atlatabilmemiz için evde kalmalıyız. Pekala evdeyiz ama dışarı çıkmaya alışmış bir toplumun, evde yapacak hiçbir şey bulamaması konusunda size gönülden katılıyorum. Ben size biraz olsun fikirlerler verip evde kalmanın da eğlenceli olabileceğinden bahsedeceğim.

 

  • Hep ertelediğin YouTube kanalını aç!

Birçok kişinin aklında uzun zamandır dolaşıp duran Youtube’a video içeriklerini yüklemek fikrinin işte tam da zamanı! Dışarda olduğunuz süre zarfında kimse YouTube’a zaman ayıramıyordu. Şimdi ise bunu yapmaya bolca vaktiniz var.

  • Yarım Kalan dizi veya filmleri bitir!

Tam da Netflix Chill zamanı! Birçok dizi ve filmleri ertelediniz. Sırasıyla hepsini bitirmenin vakti geldi diye düşünüyorum. Hatta izlediğiniz, çok beğendiğiniz dizi/filmleri bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. 🙂

  • Mutfak Zamanı!

Bu süreçte sosyal medyada yapılan meydan okumalar sayesinde kendimizi biraz da olsa oyaladık. Ülkemizin bir çoğunluğu ekmek yapmayı öğrendi mesela 🙂 siz de yeni tariflerle yeteneklerinizi keşfedin. Tatlı, pasta, yemek, atıştırmalık ne varsa denemenin tam zamanı! Eminim yaptığınız tarifler çok lezzetli olacak.

  • Spor Yapın!

Bu zamana kadar spor salonları veya özel hocalara zaman ayırdınız. Şimdi ise bunu evde de yapabileceğimizi gösterme zamanı. Nasıl mı? Yoga, pilates, kardiyo… Bunların hepsini ücretsiz olarak internetten izleyerek evde uygulanabilen sporlar. Birçok internet sitesi evinizdeki eksikliklere göre geniş çaplı bir ürün yelpazesiyle herkesi evde spor yapmaya davet ediyor. Sporun bahanesi yok!

  • Home Office çalışanlarına motivasyon

Bu süreçte evden çalışan, mesaisini evden yürüten çok insan var. Bu durum onların biraz psikolojisini bozmuş olabilir. Biliyorum bu süreçte kendinizi, aynaya baktığınızda solgun görüyorunuz. Başkaları için süslendiğinizi farketmediniz mi? Kendiniz olmaya alışın! Kendinize süslendiğinizi, bunu sadece kendinize değer verdiğiniz için yaptığınızı unutmayın.

  • Online Sertifika

Bu süreçte evde kendinizi geliştirmek için adım atabilirsiniz. Nasıl mı? Birçok uygulamalar ve internet siteleri online eğitim ile eğitimin sonunda sertifika veriyor. Çalıştığınız günlerde buna odaklanamamış, zaman ayıramamış olabilirsiniz ama şimdi tam sırası!

  • Hobi Köşesi

Evinizin herhangi bir köşesini kendi aktiviteleriniz için ayırın. Zamanınızı evin en çok hangi bölümünde huzurlu hissedecekseniz orada dekorasyonla, çiçekler, vazolar vb. eşyalar ile görsel şölen oluşturun.

  • Kitap Okuyun

Bu kadar zamanda biriktirdiğiniz, başlayıp yarıda bırakmak zorunda kaldığınız sayfaları bitirme vakti. Kendinizi bulduğunuz sayfalarda kaybolmak için bol bol vaktiniz var.

  • Puzzle Yapın

Belki çocuklarınızla belki eşinizle belki de tek… Hiç farketmez. Puzzle ile evinizdeki duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Ne de olsa buna vakit var.

  • Dolap Düzenleyin

Bu zor sürecin farkında olup, fazla eşyalardan kurtulmanın tam zamanı! Kullanmadığınız ve artık kullanmayacağınız ne varsa ayırın. Düzenleyin, sade kalın.

 

-EvdeKal-

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Yaşam Tarzı Son Yazıları

Cahilliğin Sefaleti

Ekonomik buhranla birlikte birçok sosyolojik sorunda artış gözlenmekte. Örneğin zaten had safhada

Anksiyete

Düşünmekten başımın çatladığı her yeni yarına artık karnım tokmuş gibi hissediyorum. Sanki

Sürreal Yaşamlar

Bir önceki yazım da hemen hemen aynı konu üzerine idi ancak sosyal

NE ARIYORSUNUZ? (Cevaplar)

İnsanlar, farkında olmadan ömürleri boyunca çeşitli cevapların yolunda koşarlar. Peki, siz hangi

Ekran001-Şiddet Manzaraları

Eaomag için özel hazırlanan, türk televizyonlarının nabzını tutan Ekran001 serisinin bu yazısında
Git Yukarı