Sıradışı Bir İnternet Dergisi

NBA’de Final Zamanı

Yaşam Tarzı Kategorisinde Tarafından

NBA’de Doğu ve Batı konferans final serilerinin ardından finalin adı belli oldu. Golden State Warriors yine tesadüfe yer vermeden son beş yılda olduğu gibi finalde yerini aldı. Doğu tarafında ise lige fırtına gibi başlayan ve normal ligi 1. sırada bitiren Milwaukee Bucks favori olduğu seride Toronto’ya elendi.

Büyük bir merakla beklenen play off serilerinde Golden State, Clippers serilerinde biraz zorlansa da diğer takımları deyim yerindeyse çerez gibi yedi. Gerçi Portland üzerinden oynamaya çok alıştığı Nurkic’i sezon sonunda şanssız bir kazaya kurban verdi ama Lillard final serisinde neredeyse hiçbir şey yapmadı ve takımı finalde elendi. Doğu konferansında ise belki de son zamanların en güzel serilerinden biri oynandı.Giannis ve çetesi kuzeylilerin karşısında savaştı ama Kawhi bu ligde en iyilerden biri olduğunu kanıtladı ve Toronto’yu tarihinin ilk NBA finaline çıkartmayı başardı. Normalde DeRozan’ın olduğu zamanlarda play off oynayan fakat bu serilerde adeta dökülen Lowry ise Kawhi gelince döktürmeye başladı. Pota altında Ibaka ve Siakam’ın da devreye girmesiyle çok çekişmeli bir konferans finali oynandı. Beklenmeyen ama hakeden takım finale çıktı.

Final serileri 31 Mayıs sabahında başlayacak. Finallerde her zaman favori olan GSW bakalım Jon Snow’dan daha Doğu kralı olan Kawhi ve arkadaşlarını yenebilecek mi? Durant ve Cousins seride oynarlarsa çok şeyi değiştirebilir ama oynayıp oynamayacakları hala kesin değil. Tarihinde ilk kez finale çıkan Toronto mu yoksa buralara artık alışkın takım Golden State Warriors mu şampiyon olacak göreceğiz ama hiç şüphemiz yok ki bu final serisi nefes kesecek.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Yaşam Tarzı Son Yazıları

Benim Çöplüğüm

Sahip olduğumuz şeylerin yerini doldurabilecek birkaç şey biliyorum, ait olduğumuz şeyler. Örneğin

Geçmişe Dönüş

Yazı yazmak hiç bilmediğimiz yerlerde hiç bilmediğimiz insanların kalbine dokunmak gibi. Bir

Kendime: Beni Sev ve Kabul Et

Merhaba kendim. Merhaba aynadaki aksim. Sevgili saçlarım, yüzüm, bedenim, kişiliğim… Hepinizden büyük
Git Yukarı