Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Saç Önerileri: Canlı ve Kıvırcık Saçlar

Yaşam Tarzı Kategorisinde Tarafından

Kıvırcıklar buraya!

Bu yazımda sizlere kıvırcık veya dalgalı saçlarımıza nasıl şekil vereceğimizden bahsedeceğim. Biliyorsunuz ki saçları kıvırcık veya dalgalı olan çoğu kişinin en büyük sıkıntısı saçlarının cansız ve sağlıksız görünmesidir. Tabii buna bir de saçların geç uzamasını da ekleyebiliriz… Kendim de kıvırcık saçlı biri olduğum için daha sağlıklı bukleler için denemediğim ürün kalmadı desem yeridir. Şimdi gelelim en çok etki gördüğüm ürünlere ve saç şekillendirme rutinime…

En başta şunu belirtmek istiyorum ki saçlarınız ister dalgalı olsun, ister kıvırcık olsun, ister düz olsun sağlıklı bir görünüm için saçlarınızın gerekli nemi almaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden saç bakım maskeleri dışında özellikle duş esnasında mutlaka herhangi bir saç kremi kullanmanızı öneriyorum. Benim düzenli kullandığım bir saç kremi olmasa da kıvırcık saçların bir diğer sorunu olan geç uzama sorunsalına çözüm olarak Restorex’in sağlıklı uzama şampuanını kullanıyorum ve etkisi olduğunu düşünüyorum. (Hatta Restorex şampuanın içine biraz da çam terebenti yağı damlattık mı süper oluyor) Bir de son zamanlarda yeni keşfettiğim yine Restorex’in saç bakım maskesini de duştayken saçlarıma sürüp 2-3 dakika beklettiğim zaman saçlarım daha da güzel nemleniyor. Böylelikle duş esnasındaki rutinimiz tamamlanmış oluyor.

Eveet, duş esnasında yapmamız  gerekenler bittiğine göre gelelim duştan sonraki kısma…

Duştan sonra  havluyla saçımızı hırpalamadan ıslaklığını aldıktan sonra saçı ince fırçalı taraklar yerine geniş ve araları ayrık olan taraklarla ‘uçlardan diplere doğru’ tarıyoruz. Çünkü maalesef ince veya fırça taraklar saçlarımızın yıpranmasına ve buklelerin bozulmasına sebep oluyor. Saçlarımızı taradıktan sonra herhangi bir şekillendiriciyle –ben Pantene’in belirgin bukleler serisini kullanıyorum-  şekillendiriyoruz. Aslında saç köpükleri şekil verme konusunda daha etkili olsa da ben saçı kuruttuğu için olabildiğince az kullanmaya çalışıyorum. Saçlarımızı şekillendirdikten sonra da kurutma makinamızın ucuna vigoyu takarak orta ısıda kurutuyoruz. İşte size mükemmel buklelerin sırrı!

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Yaşam Tarzı Son Yazıları

Cahilliğin Sefaleti

Ekonomik buhranla birlikte birçok sosyolojik sorunda artış gözlenmekte. Örneğin zaten had safhada

Anksiyete

Düşünmekten başımın çatladığı her yeni yarına artık karnım tokmuş gibi hissediyorum. Sanki

Sürreal Yaşamlar

Bir önceki yazım da hemen hemen aynı konu üzerine idi ancak sosyal

NE ARIYORSUNUZ? (Cevaplar)

İnsanlar, farkında olmadan ömürleri boyunca çeşitli cevapların yolunda koşarlar. Peki, siz hangi

Ekran001-Şiddet Manzaraları

Eaomag için özel hazırlanan, türk televizyonlarının nabzını tutan Ekran001 serisinin bu yazısında
Git Yukarı