Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Worlds 2018’de Neler Oldu?

Yaşam Tarzı Kategorisinde Tarafından

Son yıllarda en çok ilgi gören oyunların başında gelen League of Legends’ta her sene yaz mevsiminde düzenlenen dünya şampiyonası bu sene de çok heyecanlı geçiyor.

Turnuvaya katılmak için Türkiye Büyük Finali’ni kazanıp ön eleme oynayan temsilcimiz Bahçeşehir SUPERMASSIVE elendi ve gruplarda mücadele edemedi. Dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen ve en çok şampiyonluğu olan SK Telecom T1 oyuncusu Faker takımı ile bu sene şampiyonanın dışında kaldılar.

Grup aşamalarının zorlu geçtiği şampiyonada favori olarak gösterilen ve geçen senenin şampiyonu olan Gen.G Esports gruptan bile çıkmayı başaramadı. Grup aşamaları bittikten sonra da beklenmeyen sonuçlar almaya devam edildi. Kore takımlarının oyun olarak diğer bölge takımlarından daha iyi olduğu düşünülürken bu sene çeyrek finalde elenen AFC ve KT ROLSTER’in ardından yarı finale hiçbir Kore bölgesi takımı çıkamamış oldu. G2 Esports’un Kore takımlarının elenmesi sonucu en büyük favori gibi görülen RNG takımını elemesi beklenmeyen olaylar arasına girdi. C9,FNATIC,G2 Esports ve Invictus Gaming takımları yarı finale kalmayı başaran takımlar oldu.

27 Ekim’de yarı final maçları oynanacak ve 3 Kasım’da büyük finale çıkmak isteyen bu dört takım zorlu ve bir o kadar da güzel olan 5 maçlık seriler oynayacak. Bu sene Kore’de düzenlenen turnuva izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Milyonların izlediği maçlarda Kore takımları elenmişken bakalım bu sene kupayı hangi takım kaldıracak?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Yaşam Tarzı Son Yazıları

Kendini Bulmak: Adanmışlık

Adanmışlık kelimesinin anlamı, bir insanın hayatta kendini bulması, amaçlarına ulaşmaya çalışırken gittiği

Cahilliğin Sefaleti

Ekonomik buhranla birlikte birçok sosyolojik sorunda artış gözlenmekte. Örneğin zaten had safhada

Anksiyete

Düşünmekten başımın çatladığı her yeni yarına artık karnım tokmuş gibi hissediyorum. Sanki
Git Yukarı