Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Euroleague Başlıyor!

Yaşam Tarzı Kategorisinde Tarafından

Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu olan ve sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın üstlendiği Euroleague, 11 Ekim’de başlıyor! Avrupa’nın en iyi 16 takımının mücadele ettiği ligde ilk 8 takım play off oynamaya hak kazanacak.

Bu serilerde rakibine üstünlük sağlayan ekipler dörtlü finale yükselecek. Heyecan verici dörtlü final uygulaması bu sene İspanya’da yapılacak. Türkiye’den bu organizasyonda 3 takımımız boy gösterecek. Son yıllarda dörtlü finallere çok fazla katılan,2 sene önce ülkemize bu kupayı getiren ilk takım olan ve son finalist olan Fenerbahçe, yaptığı transferlerle, oyun felsefesiyle ve Avrupa’nın en iyi koçu olarak tabir edilen Zeljko Obradovic ile yine kupanın en büyük favorilerinden.

Bir diğer takımımız olan Anadolu Efes ise, kadrosunu geçen seneden daha iyi bir hale getirdi. Yaptığı transferle bu sene onlar da play off uygulamasına kalacak güçte. Diğer bir takımımız ve Uleb şampiyonu olarak katılım gösterecek Darüşşafaka ise bakalım bu sene bir sürpriz gerçekleştirebilecek mi? Real Madrid, Panathinaikos, Cska Moskova gibi Avrupa devlerinin olduğu organizasyonda ilk hafta maçları şöyle olacak:

İlk haftadan itibaren sıkı bir mücadeleye sahne olacak maçlar 4-5 Nisan 2019’a kadar devam edecek. Avrupa’nın en büyük liginde takımlarımızın bu sene ne yapacağı merak konusu. Fenerbahçe son 4 sezondur olduğu gibi dörtlü finallere kalmak istiyor. Anadolu Efes’in ise güçlenmiş kadrosuyla ilk hedefi son 8’e kalmak olacaktır. Geçtiğimiz hafta cumhurbaşkanlığı kupasında Fenerbahçe’yi yenen Ergin Ataman’ın öğrencileri, bunu yapabilecek güçte olduklarını herkese gösterdi. Darüşşafaka ise bu sene zor da olsa kendini son 8 takım arasına yazdırmaya çalışacaktır.

O halde tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz 🙂

1 Comment

  1. Gerçekten son 2-3 yazınızı takip ediyorum. Çok başarılı bir şekilde konuları ele alıyorsunuz. Yeni yazılarını bekliyorum, iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Yaşam Tarzı Son Yazıları

Cahilliğin Sefaleti

Ekonomik buhranla birlikte birçok sosyolojik sorunda artış gözlenmekte. Örneğin zaten had safhada

Anksiyete

Düşünmekten başımın çatladığı her yeni yarına artık karnım tokmuş gibi hissediyorum. Sanki

Sürreal Yaşamlar

Bir önceki yazım da hemen hemen aynı konu üzerine idi ancak sosyal

NE ARIYORSUNUZ? (Cevaplar)

İnsanlar, farkında olmadan ömürleri boyunca çeşitli cevapların yolunda koşarlar. Peki, siz hangi

Ekran001-Şiddet Manzaraları

Eaomag için özel hazırlanan, türk televizyonlarının nabzını tutan Ekran001 serisinin bu yazısında
Git Yukarı