Gece
Gündüz

League Of Legends’ta Taktik Savaşları

1 July 2019
yazdı
2 dk'lık okuma

Öncelikle Dota 2 oyununa gelen auto chess uygulaması yayıncılar ve oyunu oynayan kesim tarafından çok beğenildiği için, Riot Games LoL oyununa Teamfight tactics yani bizdeki adıyla “Taktik Savaşları” modunu getirmek için oyunun beta kısmında denemelere başladı.

Taktik savaşları bütün hatalar giderilip sorunlar çözülünce 9.14 yamasında normal oyuna geldi. Satranç tahtası gibi küçük karelere bölünmüş bir alanda 8 kişilik gruplar halinde oynanacak olan bu mod, her tur oyunun bize verdiği bir miktar altında başlayıp arenaya altınla satın aldığımız şampiyonu yerleştirmekle devam edecek. Sonra rakibimiz de aynı işlemi gerçekleştirdikten sonra şampiyonumuzu arenada bir yere yerleştirerek savaşı başlatacak. Şampiyonları arenada konumlandırma kısmı çok önemli olacak. Takımınız rakip tahtaya gittiğinde ya da rakip sizin tahtanıza geldiğinde savaş başlıyor olacak. Savaşta şampiyonlarınız otomatik hareket edecek, saldıracak ve büyü kullanacaktır. League of Legends oyununun metasına uygun, takım kompozisyonlarınızı doğru seçmeli ve şampiyonları doğru konumlandırmalısınız. Sıra tabanlı strateji oyunu olan League of Legends Taktik Savaşları oyun modunda yedi rakibe karşı mücadele edip her turda sizin için savaşacak güçlü bir takım oluşturmaya çalışacağız. Amacımız ise her turda rakibimizi yenip ayakta kalmak ve oyunu kazanmak olacak. Her turdan sonra altın kazanıp yeni bir şampiyon alabiliyoruz ya da önceden satın aldığımız şampiyona eşya alabiliyoruz. Bunu oyun içi stratejilerimize bağlı olarak farklı şekillerde kullanabiliyoruz. Aynı şampiyonun üç kopyasını birleştirerek bu şampiyonun iki yıldızlı halini oluşturabiliyoruz. İki yıldızlı şampiyonlar fazladan can ve saldırı hasarına sahiptir. Ayrıca yetenekleri de daha güçlüdür. İki yıldızlı üç şampiyonu birleştirdiğindeyse, o şampiyonun çok daha güçlü ve üç yıldızlı halini elde edersiniz. Üç yıldızlı şampiyonlar muazzam miktarda can ve saldırı hasarına sahiptir ve yetenekleri tamamen gelişmiştir.

Ayrıca şampiyonlarımızı seçerken aynı köken ya da sınıftan olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Takım savaşlarında daha iyi bir takım olmak oyunu kazandırdığı için bu detay çok önemli.

Aynı League of Legends oynar gibi takım savaşları olacağı için oyunun son turlarında takımımızın uyumu, şampiyonların konumlanmaları ve combolar belirleyici etkenler olacak.

Twitch üzerinden yapılan yayınlardan taktik savaşları modunu daha iyi inceleyebilir, uygulamalı olarak daha iyi anlayabilirsiniz. Oyun modunda hala hata ve bazı problemler olduğu için sürekli güncelleniyor. O yüzden yayınları ve güncel videoları izleyerek daha çok bilgi ve birikime sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR