Gece
Gündüz

En Beğendiğim 5 Kitap Önerisi

16 August 2018
yazdı
2 dk'lık okuma

Yepyeni ışıl ışıl bir kategoriyle karşınızdayız! Kitap okumayı çok sevdiğim için bu yazımda sizlere kitaplardan bahsedeceğim.

Kitap okumayı kimimiz alışkanlık haline getirirken, kimimiz yanından bile geçmiyor. Benim için kitap kelimesi her zaman “hayal gücü” demek oldu. Aranızda kitap okuyan ve okumayı seven eminim birçok kişi var ve sayımız da günden güne artmaya devam edecek. O zaman kitaplar arasındaki kısa turumuza başlayalım mı, ne dersiniz?

1) Gazi Mustafa Kemal Atatürk

İlber Ortaylı’yı tanımayanımız yoktur. Bu biyografisinde ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her açıdan, tüm bilinmeyenleriyle ustalıkla kaleme alıyor.
İmparatorluk devri, zamanın coğrafik yapısı ve Mustafa Kemal’in aile kökeniyle başlayan bu kitap; en ince ayrıntısıyla modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e bir kez daha hayran bırakıyor. Ben okurken yer yer gözlerim dolarak, çoğu zaman gururlanarak ve en çok da hasret ve özlemle okudum. Şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

2)Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Genç yaşına rağmen yazdığı bu güzel kitapla dünya çapında beğeni toplayan Mark Manson, alışık olduğumuz kişisel gelişim tabularını yıkarak mutlu bir yaşamın sırlarını paylaşıyor. Sürekli mutlu olmanın hayatın kötü yanlarından kaçmak olduğunu ya da sürekli mutsuz olmanın hayatın güzelliklerini görmemizi engellediğini savunuyor. Hayatı olduğu gibi kabul etmek isteyenlerin kitabı Mark Manson’un kalemiyle raflarda sizleri bekliyor!

3)67

Gençlerin internette severek takip ettiği Oğuzhan Uğur, ilk romanıyla sevenleriyle buluştu. Ailesiyle çıktığı yolculukta geçirdiği kazadan sonra hafızasını kaybeden genç adamın kendini bulma, hayatta kalma, geçmişiyle yüzleşme ve bu arada hakikatlerin sahici, dehşete düşürücü yüzlerini keşfettiği efsane bir roman.

4)Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

Hector Garcia ve Francesc Miralles’ in kaleminden çok keyifli bir kitap. Ikigai kelimesi “sabah uyandığınızda sizi yataktan çıkaran şey” demek. Japonlara özgü olan bu kelime sayesinde her günümüzün bir anlam kazanması amaçlanıyor. Japonlara göre herkesin bir ikigaisi vardır ve her sabah bizleri yataktan kaldıran şey budur. Bu kitap kendi ikigainizi keşfederken gerekli olan tüm bilgileri bizlere ustalıkla aktarıyor. Tutkularla hareket etmeyi, aceleci olmamayı ve hayattaki amacınızı keşfetmenizi sağlayan bu güzel kitaba bir göz atın derim.

5)Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupery’nin kaleme aldığı bu kitap, ilk bakışta çocuk kitabı gibi görünse de aslında her yaştan insanın okuması gereken muazzam bir eser. Hayatta hırslarımız ya da zorunda hissettiklerimiz yüzünden hayal kurmayı unuttuğumuz, gerçek sevginin ne demek olduğunu bilmediğimiz bu devirde, içimizi ısıtan ve farkındalık yaratan, bizlere doğru yolu göstermeye çalışan küçük bir prensin hikayesi. Defalarca ilk günki heyecanla okuduğum muazzam bir kitap.

Sizlerin de tavsiye ettiği kitaplar varsa, aşağıya yorum bırakmanızı rica ediyorum. Keyifli okumalar dilerim.

1 Comment

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR