NASA, Marvel’ın Yardımına Koşuyor

Sanat Kategorisinde Tarafından

Sinemayı ve genel gündemi son on yılda en çok kasıp kavuran olaylardan biri şüphesiz Avengers serisidir. Kahramanlarımızdan birinin filmi çıktığında tüm gündemimiz o olurdu, sinemaya koşar izlerdik. Iron Man’in ilk filmiyle başlayan bu gelenek hala sürmekte. Hala aynı heyecanla sinema salonlarını dolduruyoruz. 

Bahsettiğimiz Avengers furyası her filmle biraz daha büyüdü. Kahramanlarımızın tekli filmleri sonrası gelen ilk Avengers filmi inanılmaz bir hasılat yaptı. Sonrasında tekli filmler devam ederken Avengers maceraları da bizleri yalnız bırakmadı. İkinci film olarak Age of Ultron geldi. Hayranların büyük bir kısmına göre ilk filmin gölgesinde kaldı fakat bizlere harika vakit geçirtmeyi başardı. Daha sonrasında gelen Infinity War ise tam bir tsunami dalgasıydı. Marvel, senaryodaki cesur hamlesiyle bir sonraki filmin zeminini başarıyla hazırladı. Bana sorarsanız da Infinity War, Avengerslar arasında çıtayı en tepeye çıkaran yapım oldu.

Avengers furyasının her filmde biraz daha büyüdüğünün bir kanıtını daha geçen günlerde gördük. Infinity War’un şok edici sonunun ardından gelecek ilk adımı merakla bekliyorduk. Marvel en sonunda istediğimizi verdi ve Avengers Endgame’in fragmanını sahneye çıkardı. Fragman ilk 24 saatte 294 milyon tıklanma alarak rekor kırdı. Yalnızca rekor kırmadı; hem bazı konularda merakımızı yatıştırdı hem de yeni meraklar saldı kafamıza. Fragmanın başındaki sahneden o kadar etkilendik ki, işin içine NASA’yı soktuk!

Fragman, uzayda  mahsur kalan Tony Stark’ın Pepper’a bıraktığı bir nevi veda niteliğindeki kayıtla başlayınca panikledik haliyle. Fragmanın her anı bambaşka bir heyacan yarattı içimizde fakat aklımızın bir kenarı hep Tony’de kaldı. Acaba dedik, Captain Marvel mı çözecek olayı? Yoksa Nebula mı bir şeyler yapacak? Acaba yeni filmde daha fazla rolü olacağını tahmin ettiğimiz Ant-Man mi olaya el atacak? Bilirsiniz, Avengers hayranları teori üretmeye bayılır. Bayılır da, bu seferki biraz zor bir durum.

Kafayı kurcalayan bunca teoriden sıkılmış bir Avengers hayranı bu duruma el atıp Twitter üzerinden NASA’ya ulaştı. Attığı tweette Tony Stark’ın uzayda bir yerlerde olduğunu ve acilen yardıma ihtiyacı olduğunu belirten hayran, Stark’ın yaşam desteğinin de sınırlı olduğunu özellikle belirtmiş. Bu eğlenceli ve güzel düşünülmüş mesaja NASA’dan aynı zekilikte de bir cevap geldi. Mesajda “Houston, bir problemimiz var.” alıntısına da gönderme yapan NASA, önerileri sonuç vermezse karadaki ekiplerin Stark’ı bulmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor.

Avengers furyası büyüyor, büyümeye devam edecek. Yayınlanan ilk fragmanı bile bu kadar olay olan bir filmin daha fazla sarsıntı yaratmayacağını düşünürsek yanılmış oluruz. Zaten görünüşe göre Avengers yine bir önceki adımının üstüne çıkmayı planlıyor. Beklememiz gereken süre çok da uzun değil, 26 Nisan’a kadar sabretsek yeter. Fakat birkaç fragman daha yayınlandıktan sonra bu sabretme konusunda ne düşünürüz bilemem.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*