Gece
Gündüz

İstanbul’da Ekim Etkinlikleri

4 October 2018
2 dk'lık okuma

Öncelikle merhaba! İstanbul’da yaşayanlar veya Ekim’de İstanbul’a gelecekler için bu ay nerede hangi etkinlikler var sizlerle paylaşacağım. Biliyorum her dışarı çıktığınızda farklı, monotonlaşmamış bir plan yapmak istiyorsunuz. Ben de tam o monotonluk duygusundan sizi uzaklaştıracak planlar ile karşınızdayım. Belki de sizlerle birlikte katılma şansımız olur. 

İlk olarak sizlere Eylül’ün son günlerinde başlayan, Kasım ayının 4’üne kadar ücretsiz girilebilecek bir etkinlikten bahsedeceğim. 4. İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı yani kısaca IKSV tarafından düzenleniyor. Peki bu etkinliğe nereden katılabilirsiniz? Akbank Sanat, Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, Arter, Salt Galata ve son olara Studio-X İstanbul olmak üzere bu etkinlik altı farklı mekanda siz davetlilerini bekliyor.

Biraz müzik, biraz kültür dersek sırada Zorlu Performans Sanatları Merkezinde 19-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Ghost the Musical‘ siz izleyenlerin hafızasına unutulmaz bir anı bırakacak. Bu tarihleri kaçırmadan Ekim planlarınıza bu organizasyonu da ekleyebilirsiniz.Ekim ayı İstanbul’da bol festivalli, bol eğlenceli geçecek gibi duruyor. Uniq İstanbul’da ‘Ekim Festivali’ adı altında düzenlenecek olan bu festival, 13-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ve birçok ünlü sahne alacak. İki farklı sahne ile ziyaretçileri tüm gün müziğe doyuracak, aynı zamanda da farklı damak tatları ile siz ziyaretçilerini bekliyor olacak. Giriş ücreti ise 56.50 TL.

Yine bir geleneksel IKSV etkinliği. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Film Ekimi, 5-14 Ekim tarihleri arasında sizlerle buluşuyor. Birbirinden güzel filmleri, Kadıköy Rexx Sinemaları veya Beyoğlu Atlas Sinemalarında izleyebilirsiniz. Film izlemek Ekim’de daha güzel, buna inanabilirsiniz 🙂

Sırada yetmiş yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, hala en çok okunan ve sevilen listesine girmiş ‘Kürk Mantolu Madonna‘ bu sefer ilk defa İstanbul UNIQ HALL İstanbul’da 19-20 Ekim tarihlerinde, tiyatro oyunu olarak sizlerle buluşacak. Biletleri Biletix uygulamalarından veya yine Biletix bayiilerinden alabilirsiniz.

Daha önce Aya İrini müzesine gitmediyseniz, size şimdi çok orijinal, çok güzel bir konser olacağını düşündüğüm bir etkinlikten bahsedeceğim. 27 Ekim’de Salut Salon konseri sınırlı sayıda olan biletleri ile Biletix’te sizleri bekliyor. Aynı zamanda Turkcell Platinium üyesiyseniz internet üzerinden alacağınız biletlerde, %20 indirim sağlanıyor.

Vee Ekimi bitirmek üzere son bir etkinlikten basedeceğim. Ülkemizde birkaç yıldır düzenli olarak kutlanan Hallowen partileri, yine bu yıl da 31 Ekim tarihinde,  İstanbul’un birçok mekanında unutulmaz partilere imza atacak gibi duruyor. Gidenler bilir, saç makyaj kıyafet iki hafta önceden belirleniyor.

 

Ekim ayında doğanlar, yani ben dermişim 🙂 İyi ki doğduk şimdiden ve çok güzel bir ay geçirmenizi diliyorum. Şimdiden iyi eğlenceler. Bizi takip etmeye devam edin, hoşçakalın.

 

 

 

 

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR