Gece
Gündüz

Karmik İlişkiler

13 November 2021
yazdı
2 dk'lık okuma

Size bu hayattaki herkesin – anne, baba, kardeş –  aslında ruh eşiniz olduğunu söylesem ne düşünürdünüz? Yanlış duymadınız.

Evet,  hepsi bizim ruh eşlerimiz. Hatta evrenin amacının sizi bükmek değil, en iyi versiyonunuz haline getirmek olduğunu söylesem? Doğduğumuz andan itibaren hayatımızdaki insanlar bize ayna görevi görmektedir. İçimizde bulundurduğumuz kötü ve iyi yanlarla yüzleşmemizi sağlarlar. Bazen de onlarda gördüğümüz, yanlış olduğunu düşündüğümüz şeyleri yapmamamızı sağlayarak görevlerini tamamlarlar. Evren, onlardan almamız gereken dersleri almadığımız sürece aynı tip insanlarla ve aynı durumlarla bizi karşılaştırmaya devam eder. Bu döngü, siz asıl gücünüze ulaşana kadar devam eder. Dediğim gibi evrenin amacı en iyi versiyonunuza gelmenizi sağlamak. Siz ne kadar inat ederseniz evren de sizinle inatlaşır.

Karmik ilişkiler biraz daha farklıdır. Ne kadar bitirmek isterseniz ya da yanlış olduğunu düşünseniz de arkanızı dönüp gidemediğiniz ilişki türüdür. Bu ilişki türü bazen bir arkadaş formatında bazense romantik ya da yoğun bir cinsel arzu boyutunda karşınıza çıkabilir. Bu ilişkilerin amacı sizi olgunlaştırmak, büyütmektir ancak sağlıksız bir ilişki türüdür. Sürekli bir endişe halindesinizdir. İçinizi huzursuz eden hisler vardır. Bu hislerin tek sebebi size “Ben ne istiyorum?” , “Beni ne mutlu eder?”  gibi soruları sordurmaktır.

Karmik Bir İlişkide Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

  • Hayatınızdan çıkması gerektiğinin farkındaysanız ama çıkaramıyorsanız, bağınızı bir türlü koparamıyorsanız.
  • Kendinize yakışmadığını düşündüğünüz hal ve hareketler sergilemeye başladıysanız.
  • İlişkide sürekli diken üstünde hissediyorsanız.
  • Hareketlerinizi sürekli tartmak zorunda hissediyorsanız.

Karmik bir ilişki içerisindesinizdir.

Peki Karmik Bir İlişkide Olduğunuzu Fark Edince Ne Yapmalısınız?

Bu bağı koparmanız gerekiyor. Bazıları ne yapılması gerektiğini bilmesine rağmen bu adımı atmaktan korkuyorlar. Ne kadar karmik ve bitmesi gereken bir ilişki olsa da bazıları için güvenli bölgeleri ve nasıl yapacaklarını kestiremiyorlar. Mantıken her şey rayına oturtulmuş olsa da harekete geçmek ve yüzleştiğiniz şeyleri duygusal olarak yaşamak acı verebilir. Bu yüzden adım adım ilerlemeniz gerekiyor.

Kabul edin. Size yaşattığı her iyi ve kötü şeyi kabul edin. Bunları aşmanız gerektiğini, öbür türlü hep takılı kalacağınızı kabul edin. Önce kendinizi affedin. Hissettiğiniz kötü duygularınız için yaşadığınız mide bulantılarını, baş ağrılarını, almak zorunda hissettiğiniz kararları. Artık bunlara ihtiyacınız olmadığını, bu sayede kendinizi tanıdığınızı iyi ve kötü yanlarınızla kendinizi gördüğünüzü kabul edin. Bu aydınlanışa vardığınız için kendinize ve ona teşekkür edin. En önemlisi artık o kişiyi bırakmak için bir adım atın. Yaşadığınız olumsuz ilişkilerin döngüsünü kırın ve karşınızdakine de ne kadar net olduğunuzu gösterin. Yolun devamında kendinizi şifalandırmaya odaklanın. Yer yer bunun en doğru karar olduğunu kendinize hatırlatın.

3 Comments

  1. Hepimizin hayatında olan şeyleri çok güzel açıklamışsınız. Umarım benim gibi bir çık insana yarar sağlar

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR