Sıradışı Bir İnternet Dergisi

2020 Yaz Sezonu Makyaj Trendi

Samimi Moda Kategorisinde Tarafından

2020 yazı  bildiğimiz üzere çok kaygılı ve birçoğumuz için sıkıcı bir dönemdi. Ama pek çok marka eğlenceye kayıtsız kalamadı. Özellikle makyaj katagorisinde..

İşin içinde sağlık da olunca; temassız, make up artislerine ulaşarak, renk kataloglarının daha detaylı olduğu bir çağa giriyoruz. Ve birçok marka sınırlarını zorluyor. Girdiğimiz çağa daha vegan, hayvanlar üzerinde test yapmayan, kısaca özetlersek kullanan da dahil kimseye zarar vermeyen bir çağ diyebiliriz.

Cansız defileler ise tekstil endüstrisinin yeni göz bebeği.

1- Fenty Beauty/ Fenty Skin

Rihanna çok şaşırtıcı bir adım attı. Çoğu marka için cilt bakım ürünü çıkarmak daha risklidir ama Rihanna’nın her zaman attığı korkusuz adımları bazı tabuları yıkmış görünüyor. Tanıtımını kendi yaptığı ve reklamında Asap Rocky’e yer veren marka, içeriği %100 doğal olarak piyasaya sürüldü. Şimdilik seri temizleyici, tonik ve losyondan oluşuyor. Bilenler bilir bu Rihanna için sadece bir başlangıç. Türkiye’de ne zaman çıkacağı ve dolara bağlı fiyatlarının ne olacağı ise merak konusu.

View this post on Instagram

The #FENTYSKINSTARTRS are gang – easy 3-step routine with 2-in-1 products. Here’s how it’s done from left to right: Step 1️⃣: Cleanse your skin morning and night with our #TOTALCLEANSR to get rid of all that dirt, sweat, impurities… you name it! Work it into a rich, lather and remove alladat nonsense, then pat dry. Step 2️⃣: Tone and treat ya skin with #FATWATER Toner Serum which helps reduce the look of dark spots and pores, brightens skin, and evens skin tone. Twist to unlock, and squeeze straight into your palms to pat onto cleansed skin and let it absorb. Step 3️⃣: Hydrate and protect ya skin with #HYDRAVIZOR Invisible Moisturizer + SPF! Ya gotta wear sunscreen every day, no matter your skin tone or type, plus it'll give you that perfect glowy finish— ain't dry or ashy here! Get the #FENTYSKINSTARTRS bundle exclusively online at fentyskin.com!

A post shared by FENTY SKIN (@fentyskin) on

2- Nars/ Yeni Bronzing Koleksiyonu

Ah benim biriciğim Nars..

Yeni bronzing koleksiyonunda bronzlaştırıcı pudra Laguna’ya yeni bir soluk getirmiş. Biliyorsunuz Mac’in bronzing koleksiyonu istediği ilgiyi alamamıştı, sürekli stok yetersizliği çekti ve beklenen zirveye ulaşamadı. Ama Nars hem pr çalışmaları hem de make up uygulamaları sayesinde piyasanın tozunu attırdı. Sephora haricinde makyajtrendi.com’da da satılan Nars, Türkiye pazarında yoğun ilgi görüyor. Sürekli yenilenen marka altın ışıltılı, sağlıklı, doğal ve sofistike bir görünüm sağlıyor. Lakin hem Orgasm Blush olsun, hem Laguna, hem de Orgasm Lip ürünleri her şeyden daha fazlasını vaat ediyor. Gold rose rengini ürünlerinde çok iyi kullanan Nars’ın maskara konusunda çok ürün çıkarmaması hayranlarını üzen bir noktada. Dedikodulara göre ise kış için çok enerjik bir kapsül koleksiyon müjdesi verilmiş.


3- Selena Gomez/ Rare Beauty

Bir kozmetik markası kuran Selena Gomez, kolay, sağlıklı ve ulaşılabilir bir ürün havuzu oluşturmayı amaçlıyor. Rare Beauty felsefesi ise doğal, özgün ve canlı. Birçok markanın aynı amaçlar üzerinde çalıştığını düşünürsek nasıl sıyrılıp, yükselişe geçeceğini merakla bekliyorum. Selena Gomez, Instagram uygulamasında en çok takipçisi olan kadın ünlülerden biri. Marka reklamını çok sade ve minimal yapmış. Tanıtımını kendisinin üstlendiği markanın ürünleri ise henüz satışa çıkmadı. Fikrimce Türkiye pazarına çok sonradan katılacak markalardan biri.

View this post on Instagram

👀

A post shared by Rare Beauty by Selena Gomez (@rarebeauty) on

4- Huda Beauty/ Legit Lashes Mascara

View this post on Instagram

Get ready 😱💃🏻💃🏻

A post shared by HUDA KATTAN (@hudabeauty) on

Huda yeni bir maskarayla karşımızda. 2’si 1 arada olan maskaranın vaat ettikleri hacim, kıvırma ve uzatma yönünde. 2 tam boy olan maskara, reklam çalışmaları sayesinde epey gündemde kaldı. Fırça olarak pek yenilik sağlayamayan lakin piyasadaki en iyi işi çıkartan maskaralardan ilham alınmış. Son dönemde hem Arap ülkelerinde hem de Huda Kattan’ın tanıtım için çabaladığı ülkelerde yoğun ilgi gördü. Lakin bana sorarsanız kullanımlarıma göre istediğim beklentiyi herhangi bir Benefit maskara da karşılayabilirdi. Beni en çok heyecanlandıran maskara ise yeni çıkan Urban Decay Lash Freak maskara!

5- Shiseido Güneş Koruma Serisi

Bu yıl Shiseido güneş ürünleri için çok iyi bir reklam atağı gerçekleştirdi. Benim de güneş koruyucu stickini kullandığım bu seri, güneşin etkilerini en aza indiriyor, güneş lekelerini engelliyor ve güneşin sebep olduğu cilt tahrişini minimuma düzeyde tutuyor. Birçok bloggerın önerisiyle uzun süredir zaten popülerdi, fakat artık cildin sağlıklı olması, güzel olmasından daha önemli bir yere sahip. Japon güzellik geleneklerini sürdüren bu marka birçok ürünüyle rakiplerini sahalardan uzaklaştırdı. Aslında yeni çıkan bir marka sayılmaz lakin kalitesi yeni anlaşılan bir marka. Türkiye pazarında Sephora ve makyajtrendi.com’da kendine yer bulan Shiseido, bu pazardan oldukça memnun.

 

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Samimi Moda Son Yazıları

Türk İşi Femme Fatale

Dünya sinemasında ve edebiyatında çokça karşımıza çıkan femme fatale tiplemesi nedir, kimdir?

Küçük Siyah Elbise

Coco Chanel kimdir? Küçük siyah elbise nasıl tasarlandı? Küçük siyah elbisenin tarihi?
Git Yukarı