Sıradışı Bir İnternet Dergisi

10 Adımda Kusursuz Makyaj!

Hayatın İçinden Kategorisinde Tarafından

Merhaba! Ağustos ayı geldi. Biliyorsunuz ki yaz aylarında yapılan yanlış makyaj sonucunda doğallıktan uzaklaşıyoruz. Bu yüzden sizlere doğal makyaj önerileri vereceğim. 

Makyajınıza başlamadan önce yüzünüze uygulanmanız gereken makyaj bazları ne işe yarar? Kısaca bu konuya değinmek istiyorum. Çünkü birçoğunuz baz uygulamayı unutup direkt olarak makyaja başlıyor.

Makyaj bazları cildi nemlendirir ve makyajınızın kalıcılığını sağlar. Fondoten sürdüğünüzde yüzünüzde oluşan pürüzleri azaltır, pürüzsüz görünüm elde etmenizi sağlar.

1- NYX Pore Filler

Neden bu markayı öneriyorum; öncelikle bir makyajdan beklentimizi iyi bilmemiz gerekir. Mat bir görüntü mü elde etmek istersiniz yoksa makyaj yüzümde gün boyunca kalsın da gerisinin pek bir önemi yok mu diyorsunuz? Ben mat bir görüntü elde etmek isterim. Yüzümün pürüzsüz gözükmesini, aynı zamanda da kalıcı olmasını istediğim için bu ürünü kullanıyorum. Siz de benimle aynı düşüncedeyseniz tercihinizi NYX makyaj bazından yana kullanın.

2- Maybelline – The Blushed Nude Palet

İlk olarak makyaja gözlerden başlayın. Ben paletlerden karışım elde etmeyi ve daha doğal bir görüntü sağlamak için renklerle oynamayı seviyorum. Sizlere de tavsiyem yaz aylarında koyu renklerden uzaklaşıp  pastel tonlarını tercih edin. Palet önerim;

3- Alix Avien – Eyeliner

Geldik makyajın olmazsa olmazı eyelinera. Kızlar, bu aşama bazılarınız için zor biliyorum. Size kolayca uygulayabileceğiniz bir tavsiyem olacak! Ucu kalem şeklinde olan eyelinerlar sizin kusursuz çizgiler çekmenizi sağlayacaktır. Benim tercihim yıllardır Alix Avien. Sizin de memnun kalacağınızı biliyorum.

4- Paradise – Maskara

Kiminiz üç dört maskarayı bir arada kullanırken, bu kadar maskara farkında olmadan kirpiklerde ufak tefek kalıntılara sebep oluyor. Bazı kirpik yapıları ise ne kadar maskara sürülürse sürülsün yapı gereği düz olduğundan kıvırmak için zorluk çektiriyor. Kusursuz kirpiklere sahip olmak için kesinlikle önerebileceğim bir ürün Paradise Maskara.

5- Mac- Studio Waterveight Fondöten

Hepimiz biliyoruz ki Mac makyaj konusunda oldukça başarılı. Benim de tercihim serum şeklinde fondoteni. Jel yapısı ile yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından yüzünüzü koruyor ve cildinizde pürüzsüz görünümü sağlıyor.

6- L’oreal Paris – Bronzer

Bronzer kullanımıyla, fondoten kullanımından sonra ten renginizin bir ton koyusunu elmacık kemiklerinin üzerine uygulayıp sıcak ten görünümünü elde edebilirsiniz. L’oreal Paris Bronzer bu konuda oldukça başarılı. Bazı ürünler satın alındıktan kısa süre sonra bitiyor ama bu ürünü uzun süre kullanabilirsiniz. 

7- Bobbi Brown – Allık

Yaz aylarında doğal görünümü elde etmek için pembe tonundaki allıklar sizin kurtarıcınız olacak. Yazın yanmış teninize bir de koyu tonda allıklar yüzünüzde boğuk bir görüntüye sebep olacaktır. Doğal ve taze görüntü elde etmeniz için sizlere önerim Bobbi Brown allık.

8- Estee Lauder – Highlighter

Bu ürüne tam anlamıyla makyajda devrim diyebiliriz! Son yılların en popüler trendi olan highlighter; bir sürü yanlış kullanımına rastlasak da, aslında doğru kullanıldığında kusursuzluğu ortaya çıkaran bir makyaj malzemesi. Peki nasıl kusursuz olunur? Size benim kullandığım stili anlatacağım. Öncelikle burun ucunuz, sonra elmacık kemiğinden şakaklara doğru olan kısım, son olarak kaş altlarına uygulayarak kusursuz görünüm elde edebilirsiniz. O kadar çok markadan ürün aldım ki, hiçbiri istediğim sonucu veremedi. Fakat Estee Lauder bu konuda çok başarılı kızlar şiddetle tavsiye ediyorum.

9- Dudak Kalemi – Golden Rose

Benim dudak kalemi tercihim, Golden Rose asansörlü dudak kalemi. Suya dayanıklı oluşu benim tercih etme sebeplerimden bir tanesi. Üstelik, yumuşak yapısı ve çok fazla renk seçeneği ile makyajınızın son aşamasında güzel görünüm elde etmenizi sağlayacak.

10- Ruj – Mac

Ruj seçimi yaparken dudak tonunuza ve yaptığınız makyaj tonlarına göre renk seçimini yapmalısınız. Eğer göz makyajınıza yoğunluk verdiyseniz, ruj seçiminiz nude renklerde olmalı. Ben dudak kalemi önerime göre Mac nude rujunu sizlere önereceğim. Çünkü bu ikili gerçekten birbiriyle çok güzel uyum sağlıyor 🙂

Eveet 10 adımda makyajınız hazır! Şimdi dışarı çıkmaya hazırsınız. Makyajınızı ölümsüzleştirmek için ise tek ihtiyacınız olan, güzel bir ışık bulup fotoğraf çekmek. Yaptığınız makyajları bana mail olarak veya instagramdan gönderebilirsiniz, çok memnun olurum. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, takipte kalın 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Hayatın İçinden Son Yazıları

Bir Büyü: Oksitosin

Hayatımızın her anında yanımızda olan oksitosin neler yapar? Salgılanması hangi koşullara bağlıdır?
Git Yukarı