Gece
Gündüz

Fenerbahçe Uyanıyor Mu?

7 February 2019
yazdı
1 dakikalık okuma

Sezon başında kulüp başkanlığını Ali Koç’un devraldığı Fenerbahçe’de büyük ümitlerle başlayan sezon kabus gibi devam etmişti.

Cocu’nun görevine son veren yönetim taraftarın istediği Ersun Yanal’ı takımın başına getirdi. 17. sıraya kadar gerileyen Fenerbahçe’de tarihin en kötü dönemlerinden biri yaşanırken devre arası yapılan takviyelerle orta sıralara çıktı. Ersun Yanal’ın bir galibiyet serisine ihtiyacı olduklarını söyledikten sonra Fenerbahçe bu sene ilk kez üst üste 2 galibiyet aldı. Sezon başından beri en yüksek taraftar ortalamasını yakalayan Fenerbahçe alt sıralarda olmasına rağmen taraftarı hep yanında oldu. Ne olacak bu Fener’in hali diye akıllarda soru işareti varken 2 galibiyetten sonra küme hattından uzaklaştı. Göztepe maçında oynadığı güzel futbol ile galibiyete ulaşan Fenerbahçe yeni transferlerinin de takıma verdiği katkılardan oldukça memnun gibi görünüyor.

Gelecek sezon üst sıralara oynamayı planlayan sarı lacivertli ekip, transferlerinde de bunu gösterdi. Genç ve dinamik bir ekip oluşturmaya çalışan yönetim Sadık Çiftpınar,Victor Moses,Tolgay Arslan,Serdar Aziz,Miha Zajc gibi önemli transferler yaptı. Tartışmalara konu olan forvet transferi ise gelecek sezona kaldı ve Slimani’nin kötüye giden formuna rağmen takviye yapılmadı. İlerde baskı kurarak oynamaya çalışan Ersun Yanal’ın öğrencilerinin kondisyon olarak sezon başındaki seviyenin çok ilerisinde olduğu lige ara verildikten sonra da açıkça görüldü.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR