Gece
Gündüz

İlham Veren 10 Instagram Hesabı

4 July 2019
3 dk'lık okuma

Sosyal medya virüs gibi hayatlarımıza yayılırken ondan uzak durmamız pek mümkün olmuyor. Bu durumu fırsata dönüştürmenin tek yolu ise öğrenmek. Doğru kullanıldığı zaman çok değerli bir hazineye dönüşen sosyal medyada; Instagram gibi platformlarda bir çok eğitici, neşelendirici ve ilham verici hesap bulunmakta. Sizler için Instagram’da takipçilerine ilham veren paylaşımlar yapan 10 hesabı inceledim.

1-Jacob Santiago

Dünya genelinde 80 marka ile çalışan ve fotoğraf çekme arzusu için işinden ayrılan Jacob, şehrin hiç görmediğimiz yönlerini sihirli kadrajına sığdırıyor. Pozladığı fotoğraf karelerinde ışık-gölge oyunlarının yanı sıra renklerin sıcaklık ve doygunluk ayarlarıyla da ustalıkla oynuyor.

https://www.instagram.com/p/ByVSP40hAU4/

2-Baddie Winkle

Hayat enerjiniz mi tükendi? Her pazartesi işe, okula gitmekten sıkıldınız mı? Yaşadığınız hayat monotonlaştı mı? O zaman sizi Baddie’nin hesabına alalım. Hayatın koşuşturmasında kendimizi yorgun ve yaşlanmış hissediyoruz. Baddie ise tam 90 yaşında ve hayat enerjisinden hiçbir şey kaybetmemiş durumda. Enerjisini ise eğlenmekten alıyor. Renkli hayatına göz atmak için profiline bakmanızı tavsiye ederim.

https://www.instagram.com/p/Blon4I2gd8a/

 

https://www.instagram.com/p/Ba7FIppA3S5/

3-Humza Deas

Ben kendisine “kaosun fotoğrafçısı” diyorum. Bahsettiğim şey ise hayat koşuşturmasının içerisinde gözümüzden kaçırdığımız birçok şeyin olması. Humza ise anı fotoğraflıyor. Hızla hareket eden şehirlerin içerisinde anlık olarak düşünmemize sebep olan Humza. Aynı zamanda da çok iyi bir kaykaycı.

https://www.instagram.com/p/BlvkpoNAHbL/

https://www.instagram.com/p/Bjvr4VvFWCi/

4- tattooist_doy

Minimalist dövme tutkunları için birçok yaratıcı fikir veren tattooist_doy, grafik tasarım bölümü mezunu ve yaklaşık 10 yıldır dövme tasarımı yapıyor. Seul’de bulunan INKEDWALL isimli bir dövme stüdyosu bulunmakta.

https://www.instagram.com/p/Bp7Mrmcnrxv/

https://www.instagram.com/p/BmPnNTYnX9e/

5-sketch_arq

https://www.instagram.com/p/BzOPb68lfVi/

https://www.instagram.com/p/BzQbUpyFxq2/

6-2huebert

Berke Taşdelen’in yaptığı illüstrasyon çalışmalarını paylaştığı 2huebert hesabı, düşüncelerinizde sosyal mesajlar oluşturacak.

https://www.instagram.com/p/BduflM7AWvO/

7-micahnotfound

Bu hesap bildiklerinizden farklı. Hepiniz alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın. Micah yaptığı görsel çalışmaları bir bütün olarak paylaşıyor. Her paylaşım alt, üst, sağ ve solundaki paylaşımı takip ediyor. Instagram’ı akışınızı bir sanat eserine dönüştürüyor.

https://www.instagram.com/p/BghF7YKBVq1/

https://www.instagram.com/p/BfvzXl9hPhO/

8-beautifuldestinations

”Inspiring people to travel, to connect, and to have a positive impact on the world” sloganıyla yola çıkan beautiful destinations, dünyanın gezilecek en güzel yerlerini takipçileriyle paylaşıyor.

https://www.instagram.com/p/BzVWK4rBOcH/

https://www.instagram.com/p/BzQrDRtAY9I/

9-__darkwhite__

Rui Veiga pozladığı siyah-beyaz fotoğraf karelerine insanları ekliyor; insanları ise yaşamın tam ortasına. Ama bu yaşam heyecanlı, hareketli, renkli bir yaşam değil. Renkleri çıkarttığımız zaman hayatımızdan geriye ne kalır? Ya da günlük işlevlerimizden? Sanırım sadece insan. Rui’nin fotoğraflarında gördüğümüz tek şey de kocaman dünyanın içinde tüm benliğiyle çepeçevre sarılmış ruhlarıyla insanlar.

https://www.instagram.com/p/sjeinWQ-l5/

 

https://www.instagram.com/p/1y1x54w-k7/

 

10- parametric.architecture

İnternet üzerinde hepimiz araştırmalar yapıyoruz fakat doğru bilgiye nasıl ulaşacağız? Mimarlık, teknoloji ve parametrik tasarım hayranları için bunun çözümü çok basit; Parametric Architecture. Yöntem olarak değişkenler kapsamında tasarımın dönüştürülmesi, yeniden işlevlendirilmesi ya da tasarlanması anlamına gelen parametrik tasarım metodu kapsamında paylaşımlar yapan Parametric Architecture, Hamid Hassanzadeh tarafından güncel yapılar ve bilgilerle bizi kirli bilgilerden uzak tutuyor.

https://www.instagram.com/p/BzFVh8oHtBv/

https://www.instagram.com/p/BzNkPrCHbUd/

 

 

BONUS: miserable_men

Erkekler, kaçınılmaz son her yaşta bizi bulacak, eğlenmeye bakın.

 

https://www.instagram.com/p/BwvOZ2hFQVF/

https://www.instagram.com/p/BfIBu1HnVZr/

 

Çağatay Yıldırım

Çağatay YILDIRIM. İç Mimar, Tasarımcı, Yazar.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR