Gece
Gündüz

İstanbul’un En İyi 9 Meyhanesi

4 April 2019
2 dk'lık okuma

İstanbul’un en eski meyhaneleri, bir de şimdilerde çok adını duyduğumuz; yeni nesil meyhaneler ile eğlence iki katına çıkıyor. Sizin için İstanbul’da bulunan, hem tarihi hem de yeni nesil meyhanelerden en iyilerini sıralayacağız.

1. Mythos

Konumu ve eğlencesi bakımından oldukça güzel olan mekan, Haydarpaşa Gar’ı içinde; tarihi yapısıyla, misafirlerini ilgi ile karşılıyor. Eğlenceli ve leziz yemekleriyle güzel bir akşam yemeği için haftalar belki de aylar önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. 

2. Piraye Taş Plak 

Orada olduğunuz süre zarfında, plaktan çalan şarkılar eşliğinde nostaljinin ve lezzetli yemeklerin tadını çıkaracaksınız. Piraye Taş Plak Meyhanesi; dekorasyon açısından da oldukça güzel ve sizi eskilere götürebilecek kıvamda.

3. Safa Meyhanesi

İstanbul’un en eski meyhanesi olan, her köşesi tarihi yansıtan meyhaneler arasında yer almaktadır. Fiyatları da yemekleri de tam istediğiniz gibi; uygun fiyatlı lezzetli meze ve yemekler. 

4. Duble Meze Bar

Bu mekan, yeni nesil ile geleneksel meyhane kültürünü içerisinde barındırıyor. Tarihi Pera konumunda yer alıyor. 35-40 çeşit mezeden oluşan zengin menüsü ile hem doyacak hem de eşsiz manzarasına hayran kalacaksınız. 

5. Esnaf Maslak

Son zamanların en popüler yeni nesil meyhanelerinden olan Esnaf Maslak, ilk şubesini Alaçatı’da açmış daha sonra İstanbullular ile tanışmıştır. Yeni nesil meyhaneler son birkaç senedir çok ilgi görüyor. Esnaf ise adından sık sık söz ettirmeyi ihmal etmeyenlerden biri. Hal böyle olunca mekana rezervasyonsuz girmek bir hayli zor. Eğlencenin doruklarını yaşayacağınız bu mekanı, yazın Alaçatı’da da mutlaka ziyaret edin.

6. Hadi Karaköy

Karaköy sokaklarında bir mekana gidelim bu defa. Yeni nesil meyhanelerin hakkını veren Hadi Karaköy, dj performansı ile birbirinden güzel meze ve yemeklerini sizler için hazırlıyor, sunuyor. Mekana mutlaka rezervasyon yaptırarak gidin çünkü gerçekten kapıdan geri dönmeniz mümkün.

7. Mükellef

Karaköy’ün en güzel manzarasını ayakları altına seren Mükellef, oldukça nezih ortamıyla sizleri karşılıyor. Aynı zamanda mekan, ünlü şef Arda Türkmen’in yönetiminde. Muhteşem müzik eşliğinde, Mükellef restoranı ziyaret edilecekler listesine eklemenizi öneririz.

8. Atiye Meyhane

Nişantaşı sokaklarında yer alan keyifli mi keyifli bir mekan arıyorsanız fazla düşünmenize gerek yok deriz. Atiye Meyhane alışılmışın dışında hem meyhane hem Cocktail Bar şeklinde ikiye ayrılıyor. Ruh haliniz nereyi isterse orayı tercih edip dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

9. Bi’ Garip Meyhane

Yine Nişantaşı’nda yer alan şirin meyhaneler arasında bulunan Bi’ Garip Meyhane; sıcak, keyifli bir akşam yemeği için salaş ama bir o kadar da ambiyansı ile keyifleri yerine getiren bir yer. Bu mekana yine önerimiz, rezervasyon yaptırmadan gitmemeniz yönünde.

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR