Gece
Gündüz

İstanbul’un Gözde Kahvaltı Mekanları

20 April 2019
2 dk'lık okuma

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Evde hazırlamakla uğraşmayıp çoğunlukla dışarıda kahvaltı yapmayı seviyorsanız bu liste tam da size göre! Hem keyifli hem de deniz manzarasıyla birlikte mükellef kahvaltı sofralarını deneyimlemek için gelin birlikte sırasıyla mekanlara bakalım.

  • Lokma

İlk sırada yerini alan, İstanbul Rumelihisarı’nda deniz manzarasıyla birlikte kahvaltınızı kendi seçiminiz doğrultusunda tek tek baldan reçele, menemenden omlete istediğiniz ne varsa bütçenize göre sipariş verebiliyorsunuz. Sahilde olmasının yanı sıra bir de haftasonu sahil yolundaki trafiği de göz önünde bulundurarak yola erken çıkmakta fayda var.

  • Aşşk Kahve

İstanbul’da iki tane şubesi var. Bir tanesi Kuruçeşme; denizin üzerinde tüm manzara göz hizanızda konumlanıyor. Diğeri ise İstanbul’un diğer gözde semti olan Nişantaşı’nda. Bu mekanın en güzel özelliklerinden biri kahvaltınızda ev reçeli yiyebilmeniz. Aynı zamanda otlu omletleri de oldukça lezzetli.

  • Mangerie Bebek

Yine deniz manzaralı en güzel yerlerden bir tanesi. Üstelik tüm gün kahvaltı servisi mevcut. Bebek manzarasını ayaklar altına alan, balkonda boğaz manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabileceğiniz şirin ve güzel bir mekan Mangerie!

  • Moda Teras

Moda severler buraya! sessiz ve huzur dolu İstanbul’un güzel semtlerinden birisi Moda… Sahilinde yürüyüş, çimlerinde keyif yapacağınız bir semtte kahvaltı olmadan olur mu? Tabii ki olmaz! Moda Teras’ta eşsiz manzara ile birlikte nefis kahvaltının keyfini çıkardıktan sonra Moda’nın güzel sokaklarını da turlayabilirsiniz.

  • Nar Cafe

Yine Rumelihisarı’nın gözdesi Nar Cafe! Taze sıkılmış meyve sularıyla, keyifli bir kahvaltı sizi bekliyor. Alışılmışın dışında olan menüsündeki Aslı, Yiğit ve Beril dışında Londra, Amsterdam, İzmir ve Paris sizlere eşlik ediyor ve çok beğeniliyor.

  • Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı

Mekanları tek tek sıralamak zor olsa da sokak başından sonuna kadar sırayla dizilmiş sadece kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar ile dolu. Beşiktaş’a eğer yolunuz düşerse mutlaka erken saatte gidip sıcacık pişileri, menemenleri ve taze meyve sularını deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Üstelik yine her bütçeye uygun yiyecekler mevcut.

  • Munchies Crepe & Pancake

Öncelikle adından anlaşıldığı gibi pancake çeşitleriyle dolu, pancake ve krep severlerin bayılacağı bir mekan. Belirtmek isteriz ki; mekanda masaya oturduğunuzda önünüze bir menü gelmiyor. Garson geliyor ve size tüm menüyü, kendi sayıyor. Kafanız karışabilir çünkü oldukça hızlı bir anlatım ile neye karar vereceğinizi bilmediğinizden iki kişiyseniz iki kişilik olsun diyip sipariş veriyorsunuz 🙂 Sıcak pancakeler ile yanında gelen tuzlu ve tatlı aperatifler ise sınırsız. Tabii kişi başına düşen 4 adet pancake ile yanında gelen reçel ve birçok çeşidi ikinci kez istemeye gerek kalmıyor.

 

 

 

kaynak: http://www.lokma.com.tr

kaynak: https://www.betravel.com.tr/yazi/56/istanbul-daki-en-iyi-kahvalti-mekanlari

kaynak: https://www.zomato.com/tr/istanbul/moda-teras-moda-istanbul/reviews

kaynak: https://www.bizevdeyokuz.com/istanbul-kahvalti-mekanlari

kaynak: https://www.likealocalguide.com/istanbul/cafe-nar

kaynak: https://twicsy.com/i/mVsLbn

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR