Gece
Gündüz

Kahve, Kitap Ve Müziğin Sihri – Arkadaş Kitabevi

12 November 2019
1 dakikalık okuma

 

Günümüzde hep bir acelecilik söz konusu. Her bireyin bir hayat mücadelesi , yetişmesi gereken bir yer var. İnsanlar bu yoğunluk ve koşturma arasında bu hayattaki en önemli şeyi , kendilerini unutuyorlar. İnsanlar kendileri için bir şeyler yapmayı, kendileriyle vakit geçirmeyi hatta hobilerini ihmal ediyorlar. Herkese bu hayatta bir hatta birden çok rol biçiliyor.

Kahvenin uyarıcı, samimi ve canlandırıcı bir etkisi vardır. Müzik, duygu ve düşüncelerin aynası görevindedir. Kitap, bilgi küpüdür. Aynı anda hislere, duygularımıza ve hayallerimize eşlik eden mucizevi bir kaynaktır. Üçünün ortak yanı ise insanları rahatlatması , sakinleştirmesi ve gerçeklerden az da olsa uzaklaştırmasıdır. Belki de bu yüzden insanlar günlük telaştan uzaklaşmak isteyince kahve, müzik ve kitap üçlüsüne sığınıyorlar.

Ev, iş ve okul arasındaki koşturmadan sıkılıp kendimizi mutlu edecek ve motivasyonumuzu yükseltecek bir şey yapmak istediğimizde kendimizi dışarı atarız. Bu tür durumlarda ev dışında alternatif yerlere göz atarız. Gideceğimiz  mekanı ortamı , müziği belirler. Kitap okumak için ortamın uygun olması gerekir . Dışarıda birden çok mekan var ancak kitap kurtlarına uygun mekan az bulunuyor. Ortamın gürültülü olması ya da çalan müzik türünün uymaması sorun yaratabiliyor.

Arkadaş Kitabevi tam kitap kurtlarına hitap eden bir yer. Mekanın dizaynı sayesinde kendinizi evde gibi huzurlu, rahat hissediyorsunuz. Misafirlerini klasik, sakin bir müzik ile karşılıyor. Ayrıca
bünyesinde eşsiz lezzetler sunan bir kafe de barındırıyor. Kitap seçenekleri olarak da diğer kitapçılara göre daha çok çeşit mevcut. Türkçe ve İngilizce dışında Arapça, Rusça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca  ve Fransızca dillerinde evrensel bir kütüphane görevi görüyor Arkadaş Kitabevi. Bu da onu diğer kitapçılardan ayıran bir özellik oluyor.

arkadaş kitabevi ile ilgili görsel sonucu

 

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR