Gece
Gündüz

NBA’de Perde Açılıyor!

16 October 2018
yazdı
1 dakikalık okuma

Heyecanlı bekleyiş 16 Ekim gecesi sona eriyor! NBA’de ön sezonun ardından normal sezon 2 gün sonra başlıyor. 

Bu sene daha farklı heyecanları içinde barındıracak Boston Celtics-Philadelphia 76ers ve Golden State Warriors-Oklohama City Thunder maçlarıyla başlayacak. Golden State Warriors geçen sene şampiyon olduğu sahnede ünvanını sürdürmeye çalışacak. Genç kadrosuyla geçen sene finale çıkamayan Boston, bu sene kendi konferanslarında final oynamaya en yakın takımlardan biri. Takımına Lebron James, Rajon Rondo gibi önemli isimleri transfer eden Lakers, Lebron James’in önderliğinde final oynamaya çalışacak.

Doğu konferansı takımlarının bu sene Batı konferansına göre daha zayıf kaldığı gözüküyor fakat Boston Celtics ve Toronto Raptors doğu yakasının favori takımları olacak. Batı konferansı ise bu sene karışacak gibi gözüküyor. Şuan NBA’in en iyi oyuncuları olarak gösterilen Curry ve Lebron James kapışması en büyük merak konusu olacak gibi görünüyor.

Türk oyuncularımızın da bu sene neler yapacağı başka bir merak konusu. Lebron’un ayrılmasıyla ilk beşte kendine yer bulmaya başlayan Cedi Osman, çok süre alarak kendini geliştirecek gibi gözüküyor. Genç ve dinamik bir kadroya sahip olan Philadelphia 76ers ise play-off’a kalacak güçte. Furkan süre alırsa bu kadroda önemli bir rol almaya başlayabilir. Ersan İlyasova ise senelerdir genelde kısa süreler bularak iyi işler yapan oyuncularımızdan biri. Kariyerine bu sene Milwaukee Bucks takımında devam eden oyuncumuz, takımıyla birlikte Furkan gibi play off turu oynayabilmek için ter dökecek. Bu sene NBA’de mücadele eden A Milli takım oyuncularımızın da bu sene sakatlık olmadan güzel bir sezon geçirmelerini dilemeyi unutmayalım.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR