Protez Tırnak Bakımları

Hayatı Yaşa Kategorisinde Tarafından

Son yıllarda trend olan protez tırnakları, ünlüsünden ünsüzüne herkes yaptırıyor. Yaptırmayanlar için hem avantaj hem de dezavantajları bilmeniz gerektiğini düşünerek sıralayacağız.

Özellikle tırnaklarınız uzamıyor veya yeme alışkanlığınız varsa; size çirkin gözüken tırnaklarınızı kamufle etmek için çok güzel bir teknik. Üstelik ömürlük kullanabileceğiniz tırnak formülünü, 2-3 haftada bir bakıma giderek kullanımı uzun tutabilirsiniz. İstediğiniz zaman kendi tırnaklarınıza geri dönebilir, istemezseniz de belirtilen sürede bakıma giderek bakımlı tırnaklarınızı kullanabilirsiniz.

Peki protez tırnak uygulamasını en çok kimler kullanıyor?

  • Daha önce söylediğimiz gibi tırnaklarını yiyenler, uzatamayanlar.
  • İş yerinde elleri ön planda olan kişiler.
  • Sürekli oje değiştirmekle uğraşmak istemeyenler.
  • Bakımsız gözükmeyi engellemek isteyenler.

Protez tırnak yapımında karşımıza çıkan üç çeşit var. Birincisi jel Tırnak, ikincisi aakrilik tırnak ve dipping tırnak olmak üzere sıralanmaktadır.

Jel Tırnak;

Sık sık duyduğumuz, yoğun ilgi duyulan bu uygulama; tırnağın üzerine jel sürülerek üç aşamada tırnağı sabitler ve parlak bir görünüm elde edilir.

Akrilik Tırnak;

Jel tırnağa oranla daha yapay bir görünüm ortaya çıkar. Bunun nedeni ise; tırnağın uç kısmına plastik bir tırnak ekleyerek kendi tırnağınız ve ucuna yerleştirilen tırnağın boş kısmını jel karışım ile doldurma işlemi ile sonlanır.

Dipping Tırnak;

Aslında akrilik tırnak ile farklılığı yoktur. Sadece Dipping tırnak uygulaması mattır.

İlk kez yaptırıyor iseniz tırnaklarınız hangi yapıya sahipse ona uygun takma tırnak belirlenir. O takma tırnak kendi tırnağınızın seviyesinde törpülenir ve eşitlenir. Eşitlik sağlandıktan sonra jel veya akrilik kullanılarak tırnak şekli yavaş yavaş ortaya çıkar. Yüzeyde oluşan pürüzler de törpüleme yardımıyla yok edilir. Bu işlemler bitti ise sırada seçeceğiniz oje renkleri var! İşin gerçekten en keyifli kısmı burası. Uygulama süresi 1,5 saat sürmektedir. Uygulama bitiminden bir ay sonra tekrar bakıma gitme nedeniniz; kendi tırnağınız da alttan uzayacağı için bakımda profesyonel ekip tırnağınıza dolgu yaparak kötü görünümü ortadan kaldıracaktır.

Protez tırnak kullanımında dikkat etmeniz gerekenler;

Kimyasal ürünlerden kaçınmanız gerekmektedir. (temizlik ürünleri, aseton vb.)

Oje sürecekseniz sonrasında aseton ile çıkarmayın.

Protez tırnakları evde kendi yöntemleriniz ile çıkarmayın.

Protez tırnaklar uzman kişiler tarafından çıkarıldıktan sonra kendi tırnağınızda incelme, tırnaklarda geçici olarak bozulma görülebilir. Ama endişelenmeyin, bir manikür sonrasında her şey istediğiniz gibi uzun ve bakımlı tırnaklarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*