Gece
Gündüz

Rüya Gibi Bir Balayı İçin 5 Lokasyon

9 July 2018
yazdı
1 dakikalık okuma

Malumunuz düğün sezonu geldi çattı, evlenen veya evliliğe hazırlanan çiftlerimiz ise balayı için sıkı bir arayışa girdiler. Burada bütçe dostu yerlerden değil, daha çok “rüya şehirlerden” söz edeceğiz. Bakalım onlar nerelermiş…

1. Endonezya – Bali

Karşınızda son zamanların en revaçta lokasyonu: Bali. Doğa güzellikleriyle dünyada sayılı olan bu güzel şehir, gerçekten de muazzam bir tatil ve balayı imkanı sunuyor sizlere. Giden herkesin kuş gibi döndüğü bu yerde, öyle büyük otellere çok da rastlanmıyor ki bu bence en büyük avantajı. Dünya balayı turizminin uğrak noktası Bali, sizlere eşsiz bir deneyim sunacaktır şüphesiz.

2. Fas – Marakeş

Otantik ve renkli yerleri sevenler için tam bir cennet olan Marakeş, klasik Fas mimarisiyle yapılmış avlulu otelleri ve rengarenk şehir yaşantısıyla sizlere mükemmel bir balayı için ev sahipliği yapacaktır. Dünyanın en renkli şehirlerinden biri olan Marakeş, özellikle fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası.

3. Meksika – Tulum

Son zamanların yükselen değeri Tulum, mükemmel plajları ve doğası ile Maldivler’in büyük bir rakibi. Ben burayı Maldivler’den daha çok beğeniyorum şahsen zira Maldivler fiyat olarak Tulum’un 2, 3 katı pahalı. Üstelik Güney Amerika’nın eşsiz doğa harikalarıyla da bir randevunuz olacaktır buraya gittiğinizde 🙂

4. İzlanda – Blue Lagoon

Yaz sıçağı sevmeyenler için birçok fotoğrafta rastladığınız ancak belki de ismini bilmediğiniz için gitme planı yapmadığınız bir yerle karşınızdayız: Blue Lagoon. İzlanda’nın soğuk iklimine karşın sıcacık termal suları ile gerçek bir doğa harikası burası! Reykjavik’e yaklaşık 40 km mesafede olan bu muazzam yer, Eylül- Mart aylarında giderseniz gece sizi Kuzey Işıklarıyla da karşılayacak!

5. İtalya – Portofino

Filmlere, şarkılara konu olmuş güzeller güzeli Portofino; yıllar geçmesine rağmen hala balayı için mükemmel bir lokasyon! Mavi, yeşil ve sarının muazzam uyumunu her anlamıyla bünyesinde barındıran bu güzeller güzeli şehri, eminiz çok seveceksiniz. Üstelik İtalya’ya gitmişken imkanınız varsa güzeller güzeli Roma, Venedik ve Floransa’yı da görmeyi ihmal etmeyiniz.

Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz 🙂

Eda Ozceyhan

2015 senesinden beri EAO MAG'in kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini sürdürüyorum. Başkent Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi bölümlerinden mezun oldum. Çok küçük yaştan beri yazı yazmak, kitap okumak, şiir ve sunuculuk konularına ilgiliydim. Bunlarla ilgili birçok eğitim alıp, uluslararası yarışmalarda ödüller kazandım. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Yunanca biliyor; boş zamanlarımda seyahat ediyor ve müzikle uğraşıyorum. Uluslararası satış ve pazarlama, dijital pazarlama, PR ve sosyal medya yönetimi konusunda uzmanlaştım.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR