Gece
Gündüz

Saç Önerileri: Canlı ve Kıvırcık Saçlar

23 June 2018
yazdı
2 dk'lık okuma

Kıvırcıklar buraya!

Bu yazımda sizlere kıvırcık veya dalgalı saçlarımıza nasıl şekil vereceğimizden bahsedeceğim. Biliyorsunuz ki saçları kıvırcık veya dalgalı olan çoğu kişinin en büyük sıkıntısı saçlarının cansız ve sağlıksız görünmesidir. Tabii buna bir de saçların geç uzamasını da ekleyebiliriz… Kendim de kıvırcık saçlı biri olduğum için daha sağlıklı bukleler için denemediğim ürün kalmadı desem yeridir. Şimdi gelelim en çok etki gördüğüm ürünlere ve saç şekillendirme rutinime…

En başta şunu belirtmek istiyorum ki saçlarınız ister dalgalı olsun, ister kıvırcık olsun, ister düz olsun sağlıklı bir görünüm için saçlarınızın gerekli nemi almaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden saç bakım maskeleri dışında özellikle duş esnasında mutlaka herhangi bir saç kremi kullanmanızı öneriyorum. Benim düzenli kullandığım bir saç kremi olmasa da kıvırcık saçların bir diğer sorunu olan geç uzama sorunsalına çözüm olarak Restorex’in sağlıklı uzama şampuanını kullanıyorum ve etkisi olduğunu düşünüyorum. (Hatta Restorex şampuanın içine biraz da çam terebenti yağı damlattık mı süper oluyor) Bir de son zamanlarda yeni keşfettiğim yine Restorex’in saç bakım maskesini de duştayken saçlarıma sürüp 2-3 dakika beklettiğim zaman saçlarım daha da güzel nemleniyor. Böylelikle duş esnasındaki rutinimiz tamamlanmış oluyor.

Eveet, duş esnasında yapmamız  gerekenler bittiğine göre gelelim duştan sonraki kısma…

Duştan sonra  havluyla saçımızı hırpalamadan ıslaklığını aldıktan sonra saçı ince fırçalı taraklar yerine geniş ve araları ayrık olan taraklarla ‘uçlardan diplere doğru’ tarıyoruz. Çünkü maalesef ince veya fırça taraklar saçlarımızın yıpranmasına ve buklelerin bozulmasına sebep oluyor. Saçlarımızı taradıktan sonra herhangi bir şekillendiriciyle –ben Pantene’in belirgin bukleler serisini kullanıyorum-  şekillendiriyoruz. Aslında saç köpükleri şekil verme konusunda daha etkili olsa da ben saçı kuruttuğu için olabildiğince az kullanmaya çalışıyorum. Saçlarımızı şekillendirdikten sonra da kurutma makinamızın ucuna vigoyu takarak orta ısıda kurutuyoruz. İşte size mükemmel buklelerin sırrı!

 

 

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR