Gece
Gündüz

Samsung’un 3 Yeni Gözdesi

24 February 2019
1 dakikalık okuma

Bir süredir Samsung’un yeni telefon çıkaracağı sızıntıları kulağa gelmişti. 20 Şubat 2019 tarihinde ise o sızıntılara ithafen San Francisco’da ünlü Türk influencerların da katılımıyla büyük bir lansman gerçekleştirdi. Üç yeni modeli sunulan Samsung telefonların özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

Lansmanda öne çıkan model Galaxy Fold oldu. Dikkat çeken tarafı ise telefonun katlanabilir olması. Normalde 4.58 inç olan bu model, açıldığında 7.3 inç tablet boyutuna erişiyor. Toplamda altı kameraya sahip bu telefon, fotoğraf çekmeyi sevenlerin ilgisini çok çekecek. Avantajlarından bir diğeri ise; diğer android ve akıllı telefonlarda uygulama arası geçiş yapma zorluğu kalkıyor ve yeni Samsung Galaxy Fold’da ekranı üçe bölme sayesinde uygulamaları aynı anda kullanma özelliği taşıyor.

Bir diğer yeni telefon ise Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus modelleri. Yeni tasarım ile karşımıza çıkacak bu iki model telefonda da ön kamera ekrana sabit ve daha ön planda duruyor. 

S10 Plus modelin S10’dan ayırt edilebilecek özelliği ise; ön yüzeyde iki kamerası mevcut olacak. Bildiğiniz gibi kullanıcılar telefonlarının dolandırıcılığa karşı güvenilir olmasını istiyordu. Samsung, tanıttığı yeni modelleri ile bu endişeleri ortadan kaldırıyor ve artık üç boyutlu parmak izi okuyucu sayesinde telefonunuzu güvence altında tutuyor. 

Her üç telefonun da ortak kamera özellikleri şu şekilde; 4K Ultra HD video çekimi, görüntüyü daha kolay sabitleme, daha yavaş çekimler, düşük ışıkta yüksek performans, Apple’da bulunan portre modundaki sahne ışığının ise bu sefer Samsung’un yeni telefon modellerinde daha gelişmişini görmek mümkün.

Daha önce karşımıza çıkan Huawei Mate 20 modelde gördüğümüz ters şarj özelliği bu sefer Samsung’un yeni çıkan telefonlarında da görülecek. Peki nasıl kullanılıyor bu ters şarj özelliği? Şöyle ki kablosuz olarak aynı model telefonları birbirine yaklaştırınca batarya paylaşımı yapılıyor.

Kulaklık seçimi bu kez 3.5 jaklar olarak görüldü. Bu kablolu kulaklıklar, en yüksek ses kalitesine sahip olacak.

Instagram uygulamasını aktif kullananın en çok sevineceği haber de yine Samsung’dan geldi. Hızlı paylaşım yapılması için Samsung ve Instagram yeni görüşmeler yaparak özel arayüz tasarımları yaptı.

 

 

 

 

Kaynak 1

Kaynak 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR