Gece
Gündüz

SAYGI

2 October 2021
yazdı
2 dk'lık okuma

Saygı çerçevesi içinde istediğimiz her şeyi ifade edebileceğimizi söylenir.

Peki nedir bu saygı çerçevesi ? Daha doğrusu saygı neden bu kadar önemlidir bizim için? Günlük yaşantımızda birçok saygısızlıkla karşılaşırız. Yolda yürürken biri çarpıp geçer örneğin ya da birinin yere tükürdüğünü görürüz, arabadan fırlatılan peçeteyi, izmariti görürüz. Bu ve bunun gibi pek çok saygısızlık toplumumuzda kanıksanan davranışlar haline gelmiş. Artık gördüğümüzde tepki bile vermiyoruz belki. Ama şunu da unutmamalıyız ki küçük saygısızlıkları görmezden gelirsek elbette bu bize daha büyük saygısızlık olarak dönecektir. Eğer siz de saygı konusuna oldukça önem veriyorsanız ve saygısızlığa tahammülünüz yoksa tam size göre bir diziden bahsedeceğim : SAYGI !

İlk sezonunu severek ve merakla izlediğim dizi gerçekten dijital işlerin içerisinde kendine ayrı bir yer yaratıyor kendine ve bize tekrar neden dijital platformlarda yayınlanan işleri  daha çok sevdiğimizi hatırlatıyor. Dizi Behzat Ç.’den bildiğimiz Ercüment Çözer isimli anti karakterin kendi dünyasına bir giriş kartı sunuyor bize. Ercüment Çözer ‘in nasıl Ercüment Çözer olduğunu öğrenirken saygı kavramını sorgulatıyor bize.

 

Her gün çevremizde gördüğümüz ya da bir şekilde duyduğumuz, ayıpladığımız ya da rahatsız olduğumuz “ahlak  dışı” olarak nitelendirdiğimiz olaylar işleniyor dizide. Fakat dizi bunları göstermekle kalmıyor tabii ki Ercüment Çözer ‘in bu olaylara çok radikal bir çözüm önerisi var: Saygısızlara özel  Ercüment Çözer Hapishanesi !                               Evet yanlış okumadınız bu hapishanede Ercüment Çözer ‘in tespit ettiği saygısızlara bir çeşit cezaevi sistemi uygulanıyor. Ama bu hapishanenin gardiyanları diğerlerindeki kadar nazik davranmıyorlar mahkumlara ve cezaları yatıp çıkmakla bitmiyor maalesef.  Bunun yanında başlarına gelen bir kaza sonucu aynı kaderi paylaşan iki gencin de daha doğrusu iki aşığın da yolu Ercüment Çözer ile kesişiyor. Bu aşıkların Ercüment Çözer ile bir ortak noktası var elbette. Onlar da kendi adalet sistemlerini uygulamaya çalışıyorlar fakat Ercüment Çözer kadar başarılı değiller bu konuda.

Hikayesinin yanında oyuncu kadrosunu da oldukça beğendim bu dizinin. Nejat İşler karizması ve oyunculuğu rolüyle bütünleşiyor adeta. Boran Kuzum ve Miray Daner de rollerine oldukça uyum sağlamış görünüyorlar. Dizinin merakla beklediğim 2. sezonu 23 Eylül’de Blu Tv’de yayınlandı.

Belli ki 2. sezonda da bizi güzel sürprizler bekliyor. Oyuncu kadrosunda dahil olan iki yeni isim var çünkü. Damla Sönmez ve Sarp Akkaya bu sezon diziye dahil oluyorlar. Yine oyunculuklarını başarılı bulduğum iki oyuncunun dizide yer alması beni çok mutlu etti ve heyecanlandırdı. Özellikle Sarp Akkaya’nın dizi için oluşturduğu yeni imaj bende büyük bir merak hissi uyandırdı.

Bakalım yeni sezonda bizleri neler bekliyor ? 2. sezonu izledikten sonra bu yazının devamı gelebilir…takipte kalın…

Diziye başlayacak olan herkese iyi seyirler şimdiden.

1 Comment

  1. Damla Sönmez ve Sarp Akkaya bu diziye çok yakışmışlar. Kendine güvenen ve güçlü savcı Arya’yı (Damla Sönmez) seviyorum.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR