Gece
Gündüz

Yerleşmek İsteyebileceğiniz 12 Sahil Kasabası

26 February 2019
yazdı
2 dk'lık okuma

Mart ayına gelmek üzereyiz. Ne derler bilirsiniz. Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır. Sizlere bu yazımda emekli olup gezmek, hatta kalmak isteyeceğiniz şirin kasabaları anlatmak için buradayım. Keyifli okumalar…

1. Akarca

Akarca genelde bir köşeye atılmış, bileni olmayan ama çok güzel bir kasabadır. Ege Denizi’nin en berrak halidir Akarca. Sabahın ilk ışıklarında muazzam bir manzarayla uyanırsınız. Buz gibi bir deniz ve dingin bir yaşam sürmeyi seçmek isteyenler için birebir. Genelde yazlıkçıların mekanı olan Akarca, İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır.

2. Bademli

Öncelikle Bademli, İzmir’in Dikili ilçesinde yer almaktadır. Burası yerli Maldivlerdir. Maldivler’e gitmek istemeyen, o kadar fazla para harcamak istemeyenler buraya gelebilirler.

3. Çukurbağ

Sessiz ve sakin bir hayat sürmek isteyenler için ideal bir yer. Aynı zamanda da boş durmayayım, domates, salatalık de ekeyim yani tarımla uğraşayım ama sıkılınca da eğlenceden uzak kalmayayım diyorsanız eğer, o zaman Çukurbağ Yarımadası’na yerleşebilirsiniz. Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ, Meis Adası’nın manzarasıyla da büyülüyor adeta.

4. Güzelçamlı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan Güzelçamlı, dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip bölgelerinden biridir. Güzelçamlı’ya gittiğinizde sanki ömürlük kalmışsınız gibi terapi niteliğinde bir yer.

5. Badavut

Issız, sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız eğer, bu yer tam size göre. Eşinizle, dostunuzla, akrabanızla gelebileceğiniz rahat bir yer olan Badavut, bizlere kapılarını açıyor.

6. Mazı

Bodrum’da emeklilik hayalini kuranların, kesinlikle yerleşmesi gereken bir cennet köşesi burası. Sahili oldukça geniş olan Mazı, Bodrum tutkunları için vazgeçilmez bir yer.

7. Palamutbükü

Yeryüzünde cenneti arıyorsanız, Palamutbükü tam aradığınız yer. Evet belki tarım yapamayabilirsiniz ama bol bol badem ağacı dikebilirsiniz. Datça’nın en huzurlu köşelerinden biridir.

8. Akyaka

Hem doğal güzelliklerin ortasında, hem de insanlarla iç içe bir emeklilik istiyorsanız, o zaman Akyaka Gökova’nın büyülü dünyasına hoşgeldiniz. Gökova Körfezi’nin en şahane koylarının bulunduğu Akyaka’da, rengarenk bir yolculuk sizi bekliyor olacak.

9. Turunç

Kışı sessiz, yazın ise cıvıl cıvıl olan Marmaris’te yer alan Turunç, emeklilik için biçilmiş bir kaftan. Yaz aylarında bol turist akınına uğrayan Turunç’ta, kışın ise birkaç pansiyon dışında herkes köşesine çekilmektedir.

10. Köyceğiz

Doğal güzelliklerin ve tarihi dokunun olduğu bu yer, hem sessizliği seviyor, hem tarihe ilgi duyuyorsanız, bu yer tam size göre.

11. Sokakağzı

Benim için bir inci tanesinden daha da değerli olan Assos’un şirin bir sahil kasabası olan Sokakağzı, benim de emeklilik hayallerimi süslüyor. Bu yer benim favorilerim arasında.

12. Söğüt

Marmaris’in en büyük köyü olan Söğüt, oldukça sessiz bir yer olmasına rağmen, çarşısı her daim cıvıl cıvıl ve capcanlı. İnsanlar cana yakın, her yerin ışıl ışıl olduğu bir sahil kasabası.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynakçalar:

https://mapio.net/pic/p-44256977/ https://gezimanya.com/GeziNotlari/dikili-bademlide-kesfedilmemis-bir-cennet-zindancik-koyu https://m.neredekal.com/cukurbag-yarimadasi-otelleri/ http://kulturdeposu.com/?reqp=1&reqr=nzcdYaEvLaE5pv5jLabhM2H= http://www.bodrumluculuk.com/bodrum-mazi/ https://bukpansiyon.com/galeri/ https://www.sozcu.com.tr/hayatim/seyahat/akyaka-gezilecek-yerler-maviyle-yesilin-kesisim-noktasi-akyaka/ http://www.turunchotels.com.tr/tr/turunc_resort/resort_hakkimizda/3008-konum-ve-ulasim.html http://www.brandlifemag.com/sakli-kalmis-cennet-koycegiz/ https://blog.biletbayi.com/istikamet-assos.html/amp http://kesifperisi.com/marmarisin-goz-bebegi-koylari-selmiye-koyu-sogut-koyu-bozburun-orhaniye/

2 Comments

    • Merhaba! Öncelikle yazımıza ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Sitemizde kullandığımız tüm fotoğraf, alıntı ve görsellerin kaynakçalarını yazının alt kısmında da görebileceğiniz üzere belirtiyoruz. Telif hakları oldukça önem verdiğimiz bir konu olduğu için bu konuda dikkatliyiz. Teşekkür ederiz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR