Gece
Gündüz

Alışveriş tutkunları: Ankara’da 365 Gün İndirim!

25 July 2018
yazdı
2 dk'lık okuma

Hepiniz sordunuz, hepiniz merak ettiniz, hepiniz “Ece bunu nasıl bu kadar uygun fiyata aldın” dediniz. E hadi bakalım buyurun size cevabı! Bu haftaki yazımda size Ankara’da nereden, nasıl uyguna alışveriş yaptığımdan bahsedeceğim.

Hayatım boyunca hep üstüme yakışanı giymeyi tercih ettim bu sebeple herhangi bir marka takıntım olmadı. Pahalı bir tişörte bir sürü para ödemektense, muadilini uygun fiyata bulup bir sürü tişört almak daha cazip geldi. Uygun alışverişin sırrı tabii ki birden fazla mağaza gezip en uygun fiyatlısını almak. Ben de geze geze Ankara’da birkaç uygun fiyatlı mağaza ve avm keşfettim. İşte bu yazımda size 7/24 indirimde olan bu mağazaları anlatacağım.

1. Gimart Outlet

Bu alışveriş merkezi İstanbul yolunda Anka Park’ın tam karşı istikametinde bulunuyor. Altınyıldız’dan tutun Koton’a, DeFacto’ya, FLO’ya kadar kıyafetten ayakkabıya birçok mağazası bulunmakta ve diğer AVM’ler gibi belli dönemlerde değil her dönemde büyük indirimleri bulunmakta. Bu AVM’de benim en çok girdiğim ve alışveriş yaptığım mağazaları sorarsanız Koton, FLO, Mavi ve Etichet diyebilirim. Koton’da her mevsime göre kıyafet  bulabilirsiniz. (Özellikle şuan bulunduğumuz düğün sezonuna göre çok çok uygun fiyatlı şık abiye elbiseler bulunmakta) FLO’da ise şimdiye kadar her gittiğimde gördüğüm  1 alana 1 bedava kampanyaları devam etmekte. Eğer yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin derim. Hatta uygun ve marka alışveriş için yolunuzu mutlaka düşürün!

2. Kadınların bitmeyen alışveriş aşkı “Sosyete Pazarı”

Sosyete pazarları günümüzde oldukça revaçta olan alışveriş yeri haline geldi. Özellikle marka seven ama markalara tonlarca para bayılmak istemeyenlerin çoğu markanın benzer ürünlerini uyguna alabiliyor. Ankara’da birçok sosyete pazarı bulunmakta. Uyguna alışveriş için Ankara’daki sosyete pazarlarını ve günlerini internette kolayca bulabilirsiniz. Bana sorarsanız favori sıralamam şöyle; Ümitköy Sosyete Pazarı, Batıkent Sosyete Pazarı, Eryaman Göksu Sosyete Pazarı.

3. Vazgeçilmez favori mağazam “FARUK EKİN”

Geldik benim en çok alışveriş yapmayı sevdiğim, çokça tarz ürünler bulabildiğim canım mağazam “Faruk Ekin”e… Bu mağazada hem kaliteli hem de uygun alışveriş yapmak mümkün ve artık birçok şubesi bulunmakta. Yine 365 gün indirimde olan içerisinde her mevsime uygun kıyafetler bulabileceğiniz bir mağaza. Özellikle İstanbul Yolu’ndaki büyük outlet şubesi en beğendiğim ve en çeşitli Faruk Ekin şubesi. İstanbul yolu dışında;  Acity AVM, Etlik, Kızılay, Bahçeli gibi birçok yerde bu mağazanın şubelerine rastlayabilirsiniz. NOT: Şuanda Bahçeli 7. Cadde şubesinde mükemmel bir keten kreasyonu bulunmakta, keten sevenlere duyurulur 🙂

4. FULLA

İstanbul yolundaki şubesini keşfettiğim, yine 365 gün indirimi olan bir mağaza. Şu sıralar Faruk Ekin’e rakip diyebilirim. Yine aradığım birçok ürünü çok uygun fiyata burada bulabiliyorum hatta çoğu zaman 3 al 2 öde kampanyaları da bulunmakta benden söylemesi 🙂

5. OPTIMUM OUTLET – Collezione

Ankaralıların vazgeçilmez Outlet AVM’si olan Optimum’da yeni açılan Collezione şu sıralar başta tasarımlarıyla sonrasında da indirimleriyle beni cezbetmeyi başardı. Gerçekten içine girdiğiniz andan itibaren gerek renkler olsun gerek uygun fiyatları olsun sizi etki altına almayı başarıyor. Diğer şubeleri de aynı mıdır bilemiyorum ama şu sıralar Optimum şubesine indirimi kaçmadan kesinlikle uğramalısınız!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR