Gece
Gündüz

Freelance İş İmkanları

8 February 2019
2 dk'lık okuma

Bildiğimiz üzere ülkemizde işsizliğin doruklarını yaşıyoruz. Yeni mezunlar, mezun olup bir türlü iş bulamayanlar, senelerce bir işe emek vermiş fakat ekonomik kriz sebebiyle işten çıkarılmış çok insan var. Freelance işlere ilgi son zamanlarda daha çok artmaya başladı.  Peki nedir bu freelance işler hep birlikte inceleyelim.  

Yazıp Çizeyim Editör Olayım! 

Freelance olarak sürdürülebilen en güzel mesleklerden olan editörlük son zamanlarda ilginin yoğun olduğu, birçok freelance ilanlarda da karşımıza çıkan meslek gruplarından. Hem şimdi hem de gelecekte umut vadeden mesleklerden biri olmaya devam ediyor.  

Çok Dil Biliyorum Tercümanım! 

Diğer mesleklerden biraz daha fazla para kazanmanın yolu olan tercümanlık mesleğini freelance yapmak mümkün. Şimdilerde ek dil bilmeyenler google çeviri ile yanlış çeviriler elde edebiliyorlar. Siz de yeteri kadar eğitim alarak farklı dil öğrenip tercüman olabilirsiniz.   

Dünya Benim Ben Fotoğrafçıyım!  

Hem gezmek istiyor hem de işinizi keşfederek mi yapmak istiyorsunuz? İşte size en eğlenceli freelance iş imkanlarından olan fotoğrafçılık! Herkes güzel fotoğraf çekmek zorunda değildir fakat iyi bir gözlemciyseniz anı yakalamakta usta olacağınıza eminiz.  

Her Kanal Benim: Muhabir! 

Ülkemizde sadece bir televizyon kanalında, muhabirliğini sürdüren birçok kişiyi gözlemliyoruz. Bu işi freelance yapmak isterseniz bir çok kanalda çalışabilir, boş kalan vakitlerinizde farklı televizyon kuruluşları ile de görüşebilirsiniz.  

Online Eğitmenim Benden Bir Şeyler Öğrenmek İster misin?

Evet başlıkta okuduğunuz gibi, online eğitmenlik şimdilerde telefonumuza indirdiğimiz veya internet sitelerinde de çok sık karşımıza çıkan online öğretmenlik. Adını çok duymuşsunuzdur. Düşük bütçe ile Udemy eğitimlerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda oradaki gibi siz de başka online mecralardan eğitim verebilirsiniz. 

Sanatımı İnternetten Konuştururum Diyenler Buraya!

Sanatınızı herkese göstermek, sanattan para kazanmak istiyorsanız yaptığınız işleri sosyal medya üzerinden satışa çıkartabilirsiniz. Freelance iş imkanlarının da en güzel yanı bunun gibi kendi işinizin patronu gibi olmanız. Yalnız önemli bir bilgiyi atlamamak gerekiyor ki yaptığınız sanatın başkalarının yaptığı sanattan ayırt edilebilir bir özelliği olmalı. Yapılmayanı yapmanız sizi bir adım öteye götürecektir.  

Grafik Tasarımı İle Kreatif Düşünceler Çıkarın!

İlanlarda görüyorsunuzdur. “ART DIRECTOR” kimilerine göre evden tasarımları yapıp freelance şeklinde işlerini ilerletmek daha güzel geliyor, kimileri ise bir ofiste sabah akşam, gece gündüz çalışırım net maaşımı alırım daha iyi diyor. Fakat atladığımız bir nokta var ki iş bulma sıkıntısını atmak için insanlar artık evden iş yapmayı daha çok seviyor. Tasarım yapmak çok zor fakat geliştirdiğiniz taktirde freelance çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Umarız sizlere önerilerimiz ile yeni iş fikirleri vermişizdir. Freelance iş belirttiğimiz kadar kolay olmasa da her işin her deneyimin elbet zorlukları vardır. İnanın ve başarın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR