Gece
Gündüz

Met Gala 2018 : Göz Kamaştıranlar ve Göz Kanatanlar

8 May 2018
yazdı
4 dk'lık okuma

Geldik yazmaktan en çok keyif aldığım günlerden birine. Met Gala! Öncelikle “Nedir bu Met Gala?” diyenler için kısaca açıklayalım. Asıl amacı Metropolitan Museum of Art’a bağış toplamak olan, 1948’den beri her sene New York’ta düzenlenen bu gece her yıl belli bir temaya değinerek adeta modanın Oscar gecesine dönüşüyor ve bizlere bir görsel şölen yaşatıyor. 2018 yılının teması bu sene “Cennetlik Bedenler: Moda ve Katolik Hayal Gücü” idi. Biraz misyonerlik kokan bir tema değil mi sizce de? Hmm, bana da öyle geldi. Ama tema ne olursa olsun konu moda olunca ortaya sahiden muhteşem görüntüler çıktı.

Şimdi gelelim bu sene gecenin göz kamaştıranlarına ve göz kanatanlarına… İzin verirseniz önce biraz gözümüz gönlümüz açılsın diyor ve göz kamaştıranlarla başlamak istiyorum.

Göz Kamaştıranlar

1.Blake Lively

Hemen hepimizin Gossip Girl dizisinden Serena olarak tanıdığı Blake Lively. Dizide olduğu kadar gerçek hayatta da zarif ve tarz bir kadın. Şu zamana kadar onun hiç kötü giyindiğini görmediğimiz halde onca kıyafetin içerisinde bu adeta tek başına sıyrılmış; bambaşka bir tasarım. İşlemeleri, kumaşı, modeli kısacası her şeyiyle kusursuz bir elbise. Zaten kendisi de bu elbiseyi “Şu zamana kadar giydiği en mükemmel elbise” olarak nitelendirerek bir hayli övdü. Tasarımcısına gelecek olursak, elbette şaşalı tasarımların markası; Versace.

2. Emilia Clarke

Gecenin bir başka yıldızı ise Game of Thrones’un kraliçesi, Khaleesimiz; Emilia Clarke’tı. Gerçekten de siyah fransız dantelinin üzerindeki resim detayları, altın işlemeler ve elbisenin göğüs kısmı tek kelimeyle muazzam. Makyajı ve aksesuarlarıyla mükemmel bir bütünlük sağlayan Emilia, bizi adeta kutsadı.

3. Donatella Versace

Nur Yerlitaş’ın da dediği gibi “Ah Donatella..” Keşke abin Gianni de şu halini görseydi, sanırım gurur duyardı. Zira yüzünü estetik bağımlılığınla mahvetsen de tasarımların ve duruşun hala bir harika. Tabi konu Katolik Hayal Gücü ve Moda olur da Versace harikalar yaratmaz mı, yaratır.

4. Jennifer Lopez

Kim der şu kadına 48 yaşında diye? Sahiden de gençlik iksiri falan bulmuş sanırım. Şaka bir yana Jennifer Lopez’in bir kere kötü giyindiğini göreyim dişimi kıracağım. Kadın her daim şık, her daim zarif ve çekici. Met Gala’ya da her zamanki gibi damgasını vurdu pek tabii.

5. Kim Kardashian

Bir yerde sansasyon olur da Kim Kardashian eksik kalır mı? Asla. Twitter dün resmen Kim’in kıyafetiyle çalkalanıyordu, o kadar beğenildi hayranları tarafından. Ben her ne kadar kıyafeti diğerlerine kıyasla aşırı beğenmesem de, ondaki duruşunu çok beğendim. Bu elbiseyi bir başkası giyse taşıyamazdı, bu kesin. Üstelik makyajına gerçekten ba-yıl-dım!

Göz Kanatanlar

1.Lana Del Rey & Jared Leto

İlk sıraya tabi ki dünden beri çok konuşulan Lana Del Rey ve Jared Leto’yu koymasam olmaz. Bu iki arkadaş Met Gala’nın konseptini epey yanlış anlamış diye düşünüyorum ve sanırım kendilerini Halloween partisinde falan sanıyorlar. Kesinlikle olmamış.

2.Cara Delevingne

Şık olabilecekken son dakika kıyısından dönmüş gibi gözükmüyor mu? Öncelikle elbisenin göğüs kısmını hiç beğenmedim, beyaz tenli olduğu için teni fazlasıyla çiğ duruyor. Üstelik her ne kadar kafa aksesuarı orijinal olsa da, o başlığa pembe kısa saçlar mı? Gerçekten mi? Bir an Miley Cyrus tekrar delirdi sandım, meğer Cara’ymış.

3. Katy Perry

Bu elbiseyi ya çok beğeniyor, ya nefret ediyorsunuz ortası yok. Fakat bana kalırsa, gördüğünüz gibi Kitty Kat beni epey üzdü  Bir kere elbisenin boyu çok yanlış, rengi Katy’nin saç ve ten rengine hiç uyumlu değil ve o da ne? Devasa kanatlar mı? Melek olmak isterken, atanamayan Victoria’s Secret mankeni olmuşsun Katy.

4.Bella Hadid

Tek kelimeyle, olmamış. Öncelikle deri ve dantelin başarılı uygulandığı birkaç dahiyane tasarım gördük ama bu kesinlikle onlardan biri değil. Üstelik kıyafetin yaka detayı da sahiden çok çirkin. Güzel olan tek şey Bella’nın makyajı ve saç aksesuarları sanırım. Öyle ki eldivenin parmaklarının açık olması bile kötü gözüküyor sahiden. Sana bunu her kim giydirdiyse bir daha sakın oradan giyinme Bella, bak Gigi’ye ne güzel olmuş. Seni kıskanmışlar.

5. Rihanna

Ve son olarak dünden beri en çok tartışılan konu; Rihanna gecenin en şık kadını mıydı, en rüküşü müydü? Bu konuda birçok görüş atıldı madem, bir tane de ben atayım. Bana kalırsa kesinlikle en başarısız tasarımlardan bir tanesiydi. İlk olarak elbise işleme, fikir, ağırlık ve aksesuar olarak mükemmel olsa bu yalnızca “tasarımda”. Zira uygulamaya geçildiğinde, Rihanna’nın son zamanlarda aldığı kilolar göz ardı edilmiş gibi geldi bana. Aksi halde o etek boyunun anlamı nedir öyle? Ya önden pelerin, arkadan üç etek görünümlü o uzantıya ne demeli? Tam anlamıyla bir facia. Tam. Üstelik kesimi de o kadar yanlış ki, 1.70’lik kadını 1.55 göstermiş resmen. Bacakları kısaltmış, tacın ağırlığından boyun kalmamış, straplez olduğu için koltuk altından etler fışkırmış ve ortaya tam anlamıyla rezil bir görüntü çıkmış. Hiç beğenmedim, hem de hiç.

 

 

 

 

 

Eda Ozceyhan

2015 senesinden beri EAO MAG'in kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini sürdürüyorum. Başkent Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi bölümlerinden mezun oldum. Çok küçük yaştan beri yazı yazmak, kitap okumak, şiir ve sunuculuk konularına ilgiliydim. Bunlarla ilgili birçok eğitim alıp, uluslararası yarışmalarda ödüller kazandım. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Yunanca biliyor; boş zamanlarımda seyahat ediyor ve müzikle uğraşıyorum. Uluslararası satış ve pazarlama, dijital pazarlama, PR ve sosyal medya yönetimi konusunda uzmanlaştım.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR