Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Türkiye’de Alışveriş Çılgınlığı: Black Friday

Samimi Moda Kategorisinde Tarafından

Türkiye’de birçok kişi tarafından beklenen ‘Kara Cuma’ geçtiğimiz cuma günü tüm gün boyunca, bütün markaların büyük indirimi sayesinde alışveriş düşkünleri alışveriş merkezlerine akın etti. 

Peki bu Kara Cuma indiriminden, kârlı çıktığınızı düşünüyor musunuz gerçekten? Ben de birçok mağazayı gezip alınacak birkaç parça var mı diye baktım. Ne yazık ki bulamadım. İnsan gerçek fiyatları bilince Black Friday adı altında o sahte indirim tuzağına da düşmemiş oluyor. Birçok markanın fiyatı önce yükseltip daha sonra tüm ülkeye duyurduğu büyük indiriminde ilk fiyatından satıyor.

Bir de bu alışveriş çılgınları diye bahsettiğimiz birtakım grup, inanılmaz sahnelerde de yerlerini aldı. Nasıl mı? Çok sık kullandığımız sosyal medya platformalarında öyle videolar öyle fotoğraflar ile karşılaştım ki şaşkınlığımı gizleyemedim. Ayılanlar, bayılanlar, bir çanta için kavga edenler, alışveriş merkezinin açılış saatinde koşarak mağazaya gidenler… Bu söylediklerimizin hiçbiri mecazi değil, gerçek yaşanmış olaylar. Peki kazancınız ne oldu? Umarız istediklerinizi almışsınızdır, çılgınlığınız göz kanattı. 

Alışverişin en güzel yanı, online alışveriş yapabilmek. Yani ezilmeyi, ezmeyi ve sinir sisteminizin bozulmamasını istiyorsanız, evinizden bir iki tuş ile online alışverişinizi yapıp evinize ürünün gelmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Tabii bizim ülkemizde habercilik anlayışının da üst düzey olması (!) halinde, tüm alışveriş maceralarını bir bir çekip, sizlerle de röportaj yapmışlardır. Beğendiğiniz bir kabanın, %20 indirime girmesi sizi memnun ettiyse, güle güle kullanmanızı dileriz 🙂 Sezonda olmayan, mağazaların ellerinde kalan birçok ürünü sizlere küçük indirimler yapmış gibi göstererek, eski ürünleri ellerinden çıkartmanın bir yoluydu aslında Black Friday. Günler öncesinde birçok duyuru ile tüm Inditex grubunun indirime girecek olması doğruyu söylemek gerekirse hepimizi sevindirmişti. Fakat hal böyle olunca, mağazadan elleri boş çıkan da oldu, ellerinde poşet dolusu ürünle de… Elleri boş çıkanlar üzülmesin, Ocak ayında tekrar bir indirim olacak. En azından o zaman güzel parçalara da ulaşmış olacağız.

Bir ‘’Black Friday’’ gününü de geride bırakmış bulunuyoruz. Aldıklarınızı güle güle eskitmeniz dileğiyle… Takipte kalın, yeni yazılarımız ile karşınızda olacağız. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Samimi Moda Son Yazıları

Türk İşi Femme Fatale

Dünya sinemasında ve edebiyatında çokça karşımıza çıkan femme fatale tiplemesi nedir, kimdir?

Küçük Siyah Elbise

Coco Chanel kimdir? Küçük siyah elbise nasıl tasarlandı? Küçük siyah elbisenin tarihi?
Git Yukarı