Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Türkiye’de Mutlaka Gidilmesi Gereken 4 Yer

Gezelim Görelim Kategorisinde Tarafından

Öncelikle merhaba, yaz geldi; hepinizin tatile gitmek için, hunharca araştırmalar yaptığınızı hisseder gibiyim. Yaz planlarınızın arasında yine her sene olduğu gibi popüler tatil yerleri mi var? Yoksa bu sene de farklı olsun diye düşünüp ilk kez gideceğiniz yerler mi? Gelin tatil planlarınızın rotasını değiştirin.

1- Büyük Çatı Koyu

Buraya sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanıyor. Mevkii olarak; Amazon mevkiine dört kilometro olup, Datça ve Marmaris arasında bulunuyor. Burada karadan ulaşım olmadığı için konaklama yapamıyorsunuz fakat tekne turları ile buraya gidip ‘Büyük Çatı Koyu’ nun güzelliği görmelisiniz.

2- Akyaka

Akyaka’yı duymayan yoktur. Muğla ilinin sınırlarında gözlerden uzak küçük balıkçı köyü. Sakinlik, huzur ve sessizlik istiyorum diyorsanız, burası tam size göre. Hem çadır kurup, kamp yapmak isteyenler için de gayet uygun bir yer.

3-  Faralya Köyü

Fethiye ilçesi’nin gizli kalmış en güzel tatil köyü. Suyun berraklığı, mavinin her tonunu yüzerken en derinlerde yaşayacağınız, hafızalarınıza kazınacak tatil olacağına eminim. Tarihten kalıntıların da rastlamak mümkün. Buradan en yakın Kelebek Vadisi’ne veya Kabak Koyu’na da ulaşım sağlayabilirsiniz.

4- Salda Gölü

Son zamanlarda Salda Gölü’ne ilgi oldukça arttı. Yeşilova-Burdur iline bağlı, bu göl ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak adlandırılıyor. Son birkaç yıldır burada kamp veya karavanınız ile konaklayıp, aynı zamanda festival zamanına denk gelirseniz, sosyal sorumluluk projeleri adı altında çok keyifli festivale de katılabilirsiniz. Göl olmasına rağmen boğulma riski deniz ile aynı oranda olup, yine de siz tedbiri elden bırakmadan dikkatlice suya girebilirsiniz.

2 Comments

  1. Şaşırtmaya devam ediyorsun prenses🌙 Umarım birgün gitme gibi bir şansım olur açıkçası yazını okuduktan sonra gezemediğimi fark ettim

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Gezelim Görelim Son Yazıları

Deniz Üstü Köpürür

İstanbul... Marmara'sı ile, Boğazı ile, Haliç'i ile vapur, tekne sefası yapabileceğiniz; teknedeyken

BEYOĞLU 2

Hayal alemine geçiş, yürüyüşünüzde değişiklik, öksürmenizde bir kısıklık ve neredeyim nidaları eşliğinde
Git Yukarı