Gece
Gündüz

Unutulmaz Aşklar: Cry Me A River ve Britney Spears

6 August 2018
yazdı
3 dk'lık okuma

Aşk, intikam, ihtiras! Hey gidi 90’lar, 2000’ler hey.. Zaman ne çabuk geçti sahiden de hepimiz için. İnanır mısınız Sihirli Annem’in üzerinden 15, Ruhsar’ın üzerinden 19 ve Justin Timberlake & Britney Spears ilişkisinin üzerinden tam 16 sene geçti. Başlığı okuyan 90 nesli konumuzu çoktan anladı ancak anlamayanlar için işte size bir neslin unutamadığı o aşkın hikayesi…

İlk olarak 1993 senesinde ikisi de henüz çok küçükken Disney’in bir televizyon şovunda tanışan Justin Timberlake ve Britney Spears, o zamanlar çok küçük oldukları için aşk olarak ifade edemeyecekleri bir yakınlıktalarmış. Bu tanışmanın ardından uzun süre görüşememiş ve tabiri caizse kopmuşlar.

Ancak takvimler 1998 senesini gösterdiğinde bu hikayenin esas oğlanı Justin, bir gün Britney’imizin sahne arkasına giderek kapısını çalmış ve birbirini yıllar sonra yeniden gören çiftimiz için bu aşk hikayesi söylentilere göre işte orada başlamış.

Bu tarihten itibaren Justin, Britney’in adını güllerle mi yazmamış, Britney onu özlediği her an adını yazdığı bir defter mi tutmamış neler neler… Aşklarını gözler önüne sermekten hiçbir zaman çekinmeyen bu gözde çift her yerde mutluluk pozları vererek, aşklarını 2002 senesine kadar (4 yıl) dolu dolu yaşadılar ve bir neslin ilişki ikonu oldular.

Ancak “mükemmel” çift için artık ayrılık çanları çalmaya başlamıştı. Bazı kaynaklarca her şey Timberlake’in kuruntusu ve kıskançlığıydı ancak Timberlake’in yakın arkadaşı ünlü rapçi Timbaland’e göre bu yalnızca bir kuruntu değildi. Evet, Britney Spears 2002 senesinde Justin Timberlake’i kareografı Wade Robson ile aldatmış ve Justin onları soyunma odasında basmıştı.

Bu noktadan sonra Britney yüzlerce açıklama yapıp, ilişkiyi kurtarmaya çalışsa da Justin için her şey bitmişti. Artık, aşk acısıyla mücadele etme zamanıydı. Ve o da nasıl mı mücadele etti? Tam da bir müzisyenin mücadele edebileceği şekilde, beste yaparak. İşte Justin’in Britney’e vedası, son mektubu ve biraz da son kapağı olan o şarkı 🙂

Cry Me A River…

Şarkının ilk iki cümlesi olan “You were my sun, you were my earth” yani “Sen benim güneşim, sen benim dünyamdın…” cümleleri ise aldatıldıktan sonra Justin’in telefonda Britney’e söylediği son sözleri olmuş. Justin ne adamsın ağlatacaksın bizi! Bu şarkıdan sonra Justin, tabiri caizse listelerin altını üstüne getirerek çok büyük bir başarı yakaladı. Aldatılan arkadaşına en büyük desteği de, şarkıda arka fonda sesini duyduğunuz Timbaland ve elbette basın verdi. Bu şarkıya Britney’den cevap da elbette gecikmedi. Justin’e Everytime adlı şarkısıyla cevap veren Britney, yazıktır ki Justin’in tam aksine Everytime ile büyük bir düşüş yaşadı ve işte literatüre geçen “Britney Spears depresyonu” da bundan sonra başladı.

Zaman aktı geçti, ikisinin de hayatına onlarca kişi girdi ancak ne gazeteciler ve ne de insanlar ikisine de birbirleriyle ilgili sorular sormaktan vazgeçti. Hemen hemen katıldıkları her programda muhakkak bir Justin&Britney sorusuyla karşılaşan ikili; aradan geçen onca zamandan sonra  birbirlerini affetmişe ve yaptıklarını çocukluğa vermişe benziyor.

2018 senesine geldiğimizde, hala geriye dönüp baktığımızda bu aşka ve güzelliklerine imreniyor olsak da aslında mutlu sonla biten bir hikaye oldu bu. Zira Justin Timberlake, 2012 senesinden beri Jessica Biel ile mutlu bir evlilik sürdürüyor ve Jessica’dan bir çocuğu oldu. Britney ise, 2 evlilik yaptı ve 2 çocuk annesi bir kadın. Her ikisine de başarılar dilerken, aşağıya ikisinin de birbirine yazdığı diğer şarkıları bonus olarak bırakıyorum. Eminim onlara da çok şaşıracaksınız. Bir başka nostalji magazininde görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın 🙂

Bonus: Justin Timberlake- What Goes Around…Comes Around

Bonus: Rihanna ft. Justin Timberlake- Rehab

Bonus: Britney Spears – She’ll Never Be Me

Eda Ozceyhan

2015 senesinden beri EAO MAG'in kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini sürdürüyorum. Başkent Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi bölümlerinden mezun oldum. Çok küçük yaştan beri yazı yazmak, kitap okumak, şiir ve sunuculuk konularına ilgiliydim. Bunlarla ilgili birçok eğitim alıp, uluslararası yarışmalarda ödüller kazandım. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Yunanca biliyor; boş zamanlarımda seyahat ediyor ve müzikle uğraşıyorum. Uluslararası satış ve pazarlama, dijital pazarlama, PR ve sosyal medya yönetimi konusunda uzmanlaştım.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR