Gece
Gündüz

Yaz Akşamları İçin 5 Yerli Film Önerisi

22 August 2019
yazdı
2 dk'lık okuma

Selam! Yaz akşamlarının patlamış mısır ve bilumum abur cuburla süslenen eğlencesi filmler arasında siz de hangisini seçeceğinizi bilemiyorsanız çok doğru adrestesiniz demektir.

Eyvah Eyvah!

Yaz deyince akşamına en çok komedi yakışıyor bu bir gerçek. Size dopdolu eğlencesiyle muhteşem bir yerli komedi serisi öneriyoruz. Eyvah Eyvah, başrollerinde Ata Demirer, Demet Akbağ gibi işini bilen oyuncuların yer aldığı, hemen her dakikasında gülme garantisi olan bir film. İzlemediyseniz muhakkak izlemeli, izlediyseniz de tekrar tekrar gülebilirsiniz.

♥ Romantik Komedi ♥

 

Yaz demek eğlence demek, boşvermişlik demek. Gerginliğimizi, kışın yorgunluğunu üstümüzden ölü toprağı gibi atıp silkelemek içinse aşkta bile gülmek demek. İşte “Romantik Komedi” Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan, Cemal Hünal, Burcu Kara, Sedef Avcı ve Gürgen Öz gibi rollerini yaşatan güçlü kadrosuyla üç kadının sevgililik, aşk, ilişkiler ve tabii ki sevginin kalabalık gereklilik listesini mizahi açıyla ele alan gerçek bir romantik komedi. Yaz akşamınızda aşkı arıyorsanız bu film ideal bir seçim olacaktır.

Unutursam Fısılda

Gönül yaylarımızın gevşediği yaz akşamları, yıldızların süslediği gökler, hayallerin peşinden koşmaya yaz kadar belki de hiç hazır değilizdir başka zamanlar… Unutursam Fısılda, gözlerinizin önüne seriverdiği köy yerinden şehre doğru uzanan, hayalinin zirvesine ulaşan merdivenleri çıkmaktan zerre korkmayan genç bir kızın kalp atışlarının hikayesi. Ekranlarınıza duru yüzleriyle gelen genç kuşak Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür ve adları eski yetenekleri hala taze usta isimler olan Işıl Yücesoy ve Hümeyra gibi oyuncuları barındırıyor bu harika kadro. Geçmişin ve bugünün harmanı olan Unutursam Fısılda, dudaklarınıza takılı kalan şarkıları, gözlerinizde bir damla yaş ve yüreğinize oturan hüzün ile Türk film tarihinin belki de en iyilerinden…

Aile Arasında

Türkiye’de komedi deyince kuşkusuz akla gelen ilk isim Gülse Birsel! Onun kaleminden çıkmış bir eserin ise kötü olmasını beklenir bir şey değil haliyle. Filmin senaryosunu yazan Gülse Birsel, oyuncu kadrosuna da dahil. Başrolleri ise Bir Kadın Bir Erkek’ten tanıdığımız Demet Evgar ve akıllara Burhan Altıntop rolüyle kazınan Engin Günaydın paylaşıyor. Onların yanı sıra Ayta Sözeri gibi iddialı, Erdal Özyağcılar gibi eskimeyen ve Su Kutlu gibi taze kan niteliğinde isimlerle nefes almış bir yapıt. Aile kurumuna olan ince değinmeler, fedakarlıklar, tesadüfler ve küçük küçük nüktelerle incecik işlenmiş ve gerçekten “Ben Gülse Birsel eseriyim!” diye bağıran bir film. Hayatın tam içinden belki kendinizden bir şeyleri bulabileceğiniz Aile Arasında ailenizle aranızda izlenebilecek filmler listesi olsa en başta olmayı hak ediyor.

Görümce

Kardeş sahipleri burada mı? Kıskançlık damarlarınızı bu denli iyi anlatan, kardeş sevgisini son derece güzel mübalağalarıyla dile getiren ve evliliğe biraz “görümce” gözünün şeytanlığıyla inen Görümce; Gupse Özay, Eda Ece ve Buğra Gülsoy’un başrollerinde yer aldığı bazen “Yok artık!” bazen “Yaaaa…” tepkilerini vereceğiniz ama izlemeye asla pişman olmayacağınız bir film. Ne dersiniz, siz de gülmeye ve ağlamaya var mısınız?

 

Keyifli yaz akşamları 🙂

 

 

Melike Kongu

Ege Üniversitesinde reklamcılık okuyorum. Edebiyat ve 17 yıldır uğraşmakta olduğum dövüş sanatları en büyük aşkım. Boş vakitlerimi yazmakta olduğum Cehennem Çiçeği adlı kitapla ve yabancı dil öğrenmekle geçiriyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR