Sıradışı Bir İnternet Dergisi

Yaza Sporla Merhaba

Biraz da Spor Kategorisinde Tarafından

Yaz aylarına çok hızlı bir giriş yaptığımız bu dönemde, hemen hemen herkesin istediği fit vücutlara kavuşmak çok da zor değil. Vücudumuzdaki orantısızlığın ve deri altı yağ birikiminin temel nedeni sağlıksız ve dengesiz beslenmeye dayanmakta. Bunun yanında bilinçsiz yapılan diyetler, kullanılan ilaçlar vs birçok kimyasal da bunu tetiklemektedir.
Öncelikli olarak herhangi bir spor aktivitesine başlamadan önce beslenme alışkanlığı edinmeli ve var olan beslenme düzenimizi değiştirmeliyiz.


Diyet programları yapılırken uzmanlar tarafından vücudumuzda belli ölçümler yapılır, böylece vücudumuzu tanıyarak en iyi şekilde ihtiyacımız olan program hazırlanır. Bu yüzden başkalarının diyet programlarını uygulamak yanlış olur.

Beslenmede en önemli şey su tüketmektir. Su tüketimi yağ yakımının da, kas gelişiminin de temel yapı taşıdır. Günde en az 2 litre su tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Tercih edebileceğiniz yüzlerce spor aktivitesi var ancak bunlardan kendinize en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. İlgi alanınız ve beklentinize göre kendinizi herhangi bir spor dalına yönlendirebilirsiniz.
Bunların dışında her gün 1 saat yürüyüş yapmak da, yağ yakımında ve fit bir görünüme kavuşmanızda büyük rol oynayacaktır.


Hiçbir şey için geç değil, özellikle de konu sağlıksa! Pazartesiyi beklemeyin, hemen şimdi kendiniz için bir şey yapın ve sağlıklı yaşama bir adım atın.

4 Comments

  1. Banada çok faydalı oldu .Çok teşekkürler.sizi çok beğenerek takip ediyorum.yazilarinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Biraz da Spor Son Yazıları

NBA’de Final Zamanı

NBA’de Doğu ve Batı konferans final serilerinin ardından finalin adı belli oldu.
Git Yukarı