Gece
Gündüz

2019’da Hayatımıza Neler Girdi?

22 September 2019
yazdı
2 dk'lık okuma

Geçtiğimiz sene sonunda hayatımıza ışık hızıyla girip ne olduğunu anlamadan kullanmaya başladığımız ürünlerden bahsetmiştik fakat şimdi dayanamadım çünkü sene sonuna kalırsa hepsini yetiştiremeyeceğim aşikar… Elf gözlerimiz sevgili Kim Kardashian sayesinde neona doymuş, Hadid kardeşlerin gözlüklerinden, Matrix sokaklarda yeniden çekilmişti. Ayrıca şüphesiz 90’lardan bir anda kopup gelen bel çantaları sayesinde beden eğitimi öğretmenlerimizi anmış olduk. Şimdi ise hepsi birbirinden ilginç parçalarla seneyi ortaladık, korkmuyorsanız incelemeye başlayalım?

Konuyu sizin de şaşırmayacağınız üzere Kardashian ailesinden açmak istiyorum çünkü yine en çok onların kullandığı “parmak arası topuklu terlik” rezaletinden bahsedeceğim. Dünyanın en demode ve kötü görünümlü ayakkabısı olduğuna yemin edebilirim. Lütfen beğenen varsa bana geri dönüş yapabilir mi? Ciddi anlamda nedenlerini oturup konuşmak istiyorum… Şuna bir bakar mısınız?

https://www.instagram.com/p/Bz3OebCAaUY/

Kylie Jenner’la başlayıp Türk moda ikonumuz olan Yasemin Özilhan’a kadar uzanan meşhur Dior gözlüklerden bahsetmek istiyorum biraz da. Yasemin Özilhan bilmeyenler için dipnot geçiyorum “Doktorlar Ela” ayrıca benim en beğendiğim stil sahibi kadınlar listesinde ilk üçte olabilir… Bunları bir kenara bırakırsak gözlüğü ilk gördüğüm an “BU NE?” diye kalsam da insanlar kullanmaya başladıkça sebepsiz bir şekilde hoşuma gitmeye başladı. Zaten gözümüzü bile zor kapatan gözlüklerden sıkılmamış mıydık? Buyrun size yeni eğlence en az birkaç sene meşgul edecek sokakları diye düşünüyorum.

https://www.instagram.com/p/B0-ugNrFUfC/

Bonus olarak buyurun Kylie… Onu atlamadan geçmek bize yakışır mı? Asla.

https://www.instagram.com/p/B1EmpD0nCkf/

Ve gelelim vicdana kadar çekilen bikiniler, mayolar… 90’lar sinemasında seksi bir cankurtaran değilseniz eğer bu ısrar neden? Güzel görünmüyor değil tamam ama abartılmasa mı acaba? Fazla yorum yapmadan size bırakıyor ve düşüncelerinizi bekliyorum. Sizi Yris Palmer ve vicdanına kadar çektiği bikinisi ile baş başa bırakıyorum.

https://www.instagram.com/p/B0W_AdjD0AD/

Bir diğer konu da artık görmekten sıkıldığımız fakat çok güzel oldukları için kullanmaktan vazgeçemediğimiz büyük tokalar. Bu senenin başından beri gündemimizi sürekli meşgul eden bu tokaları aslında yine 2000’lerde annemiz zorla saçımıza takardı fakat nereden bilebilirdik ki konunun buralara kadar geleceğini? Moda tekerrürden ibaret değil de nedir soruyorum size?

Sevdiğimi sona sakladım tabii ki, tiril tiril olan keten kumaşlar! Hem kışı hem yazı kurtaran bu muhteşem kıyafetleri sevmeyen var mı aranızda? Üstelik neyle kombinlersen kombinle asla sırıtmıyor, neyle giysen yakışıyor. Sizi bilemem ama benim bu sene ikon olan parçalardan gözdem bu ketenler oldu. Resmen hayat kurtarıcı!

Bir yazının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız, lütfen görüşlerinizi bana bildirin. Şimdilik hoşçakalın!

 

Ceylan Güzel

24 Haziran 1997 doğumluyum. Şu sıralar Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciyim. Yazı yazmayı, eleştirmeyi ve eleştirilmeyi en büyük hobim olarak kabul ediyorum. İki kedi annesiyim, modaya uzun zamandır yakından ilgim var. Kötü tasarımları didikleyip eleştirmeye ise doğuştan!

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR