Gece
Gündüz

Dikkat Çeken Met Gala Makyajları

29 May 2019
yazdı
2 dk'lık okuma

Öncelikle Met Gala kırmızı halıda dikkat çeken isimleri sıralamıştık. Şimdi ise yapılan en iyi makyajları sizlerle birlikte incelemeye alıyoruz. Hazırsanız başlayalım!

Öncelikle Gigi Hadid diyerek başlıyorum! Kostümü için aynı şeyi düşünmüyorum ama makyajı tek kelimeyle kusursuz olmuştu. Gümüş ve nude tonlarını o kadar iyi kullanmışlar ki başka bir gezegenden geldiğine ikna oldum ben. Yüzünün kusursuzluğunu hiç söylemiyorum bile yorum sizin… Night queen çok yaşa!

Kirpik akımına katılanların arasında Lady Gaga da vardı tabii ki! Kraliçenin kostümlerine anlam veremesek de makyajı oldukça güzel yapılmıştı! Gecenin ev sahiplerinden biri olan Gaga çizgi film karakterlerini aratmayan makyajıyla çok güzel görünüyordu ama tabii ki “çizgi film karakteri” olarak.

Vee Eza Miller! Yapılan makyajıyla gecenin en dikkat çeken ismi oldu. Şu an bile herkes bunu konuşuyor, birkaç sene daha konuşulacak gibi görünüyor. Makyözün ve saç tasarımcısının ellerine sağlık diyebiliyoruz sadece. O kadar kusursuz ki fazlasını söylemeye cesaret edemiyorum.

Dior kostümü, kafasındaki aksesuar ve onları tamamlayan müthiş makyajıyla Cara çok eğlenceli görünmüyor mu gerçekten? Sizi bilemem ama ben çok beğendim, bu renkler çok yakışmış kesinlikle.Ve tabii ki Dior’un sponsor olmasıyla hiç alakası yok saçmalamayın… Muz ve diş kombinasyonu seviyor olamaz mıyım? Gayet olabilirim.

Sevgili Priyanka, umarım iyisindir çünkü bu makyajla ne mesaj vermek istediğini kesinlikle anlamadım ve evet anlamayı da reddediyorum. Senaryosu kötü yazılmış bir çocuk dizisinde cadı karakterini canlandırmış da, olmaya çalışmış ama olmamış gibi… Gözlerim kanadı. Hades’in makyajı bile daha iyiydi, bilen bilir…

Kuzeyin kraliçesine gelecek olursak saçı, mavi tonlu göz makyajı ve kostümüyle harika uyumu yakalamıştı! Dizide kendi tarzını kraliçe olunca bulan Sansa Stark gerçek hayatta müthiş bir örnek! Keşke her an her yerde görsek seni Sophie! Gecenin en beğendiğim makyajı ve saçı oldu sanırım. Hükmünü biraz izlemek isterdik doğrusu…

Netflix’te yayınlanan Riverdale dizisi ile hayatımıza giren Lili Reinhart, 1800 İngiltere’sinden fırlamış gibiydi! Keşke sokakta böyle dolaşabilsek. Yapılan kusursuz makyajını yüzüne çok yakıştırdık. Bu aralar farkettiyseniz yüze göze allık bulaştırmak pek yaygın kullanıldı. Bu senenin yeni modası bu olsun ister misiniz? Umarım Versace’nin koleksiyonu gibi suyunu çıkarıp bütün sene sokaklara 1800’ler İngiltere’sini yaşatmayız, hatırlarsanız bir kaç ay öncesine kadar bütün herkes anneannemin koltuk takımına dönmüştü barok akımına uyacağım diye!


Son olarak sevgili Lucy Boynton’ın Prada kostümü, saç aksesuarı ve periler gibi görünmesini sağlayan makyajıyla gözümüzde zirveye ulaşması… Sadeliklerin ölene kadar kölesi olacağım sanırım, asla akıllanmıyorum.

Ceylan Güzel

24 Haziran 1997 doğumluyum. Şu sıralar Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciyim. Yazı yazmayı, eleştirmeyi ve eleştirilmeyi en büyük hobim olarak kabul ediyorum. İki kedi annesiyim, modaya uzun zamandır yakından ilgim var. Kötü tasarımları didikleyip eleştirmeye ise doğuştan!

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR