Gece
Gündüz

Versace 2020 Erkek Koleksiyonu

20 June 2019
yazdı
3 dk'lık okuma

Herkese merhaba! Tabii ki canımız, sevgilimiz Versace ile dönüş yapıyorum sizlere. Ne kadar canımı acıtsa da yaptıkları kötü tasarımları didiklemekten kendimi alıkoyamıyorum biliyorsunuz. Fakat bu kez farklı bir şey oldu bu koleksiyona çok saçma bir şekilde yükseldim (birkaç parça dışında) eksik ya da FAZLALARI yok muydu derseniz tabii ki vardı! İnceleyelim o halde…

2020 ilkbahar ve yaz için yapılan koleksiyonda kafa karıştırıcı zıtlıklar çok fazla var. Örnek verecek olursak izlediğinizde önce siyah-leopar ağırlıklı kıyafetler aşırı maskülenlikten ölecekken aniden 80’lere dönüş yapıp cıvıl cıvıl oversize takımlarla boy göstermeye başlıyorlar. Sonrasında aşırı dekolte ve mini elbiseler giriyor devreye. Bu göz yorucu defilenin aslında tam olarak bu ters köşelerine yükseldim. Çünkü uzun zamandır böyle dolu dolu, eğlenceli bir defile görmemiştik.

Aşırı saçma gelen parçalar da oldu tabii ki. Mesela üzerinde araba olan takımlar, onlar ne için var tam olarak? Maskülen dersek olmaz, spor dersek büyük ayıp, şık olması zaten imkansız. Açıkcası bütün sene onu birinin giyinmesini ve benim de keriz diyerek gömeceğim günü bekleyeceğim. Sevgili Donatella sen üzerine alınma sakın seninle alakalı bir şey yok.

En beğendiğim parça ise vatka omuzlu leopar desenli mini elbise oldu! Resmen kalbimi bıraktım, baştan sona o kadar mükemmel ki tamamlayıcı aksesuarlar, çanta, küpe, kemeri falan bildiğimiz görsel şölen! Stylinginize sağlık bu elbise bana bir sene yeter!

Bir diğer beğendiğim şey ise kota ve deri detaylara ağırlık vermeleri oldu. Amerikan kot modası 90’ların en baskın akımıydı diyebiliriz. Grunge (salaşlık) akımı ile birlikte neon tonlarındaki kıyafetler, mavi, yeşil, turuncu, pembe renkler kıyafetlerde ve aksesuarlarda göze çarpan detaylardı ve jean o yıllarda sadece günlük giysi olmaktan çıkıp gece de giyilebilen şık bir hale getirildi. 2020 için bu akımı geri getirmeleri çok hoşuma gitti. Şimdiden sokak sitilinde Kendall ve Gigi’nin üzerinde görebiliyorum bu kıyafetleri.

Gözleriniz bir şey arıyor ama ne? Evet doğru. Barok desenliler! Tabii ki baroksuz defile Versace tarihinde görülmemiş bir olay olduğu için, hatırlarsınız ki sevgili Bellacığıma saçma desenli bir bisiklet taytı giydirip podyuma salmışlardı. O günden sonra sanata saygım azaldı. Eksik kalmadılar ve bu koleksiyonda da aşırı kötü bir tasarım sundular bize. Buyrun yorum sizin!

Bu defilede de en kötü parçalardan birini alıp giydirmişler kıza. Düşük belli pantolon! Herkesin kabusu değil mi? İyi ki de atlattık 2000’leri. Bu moda geri dönmesin diye el ele tutuşup duaya çıkmalıyız. Gözlerimizin kanaması an meselesidir tedbirlerinizi alın.

Bella’yı sevmiyorlar bence bunun başka bir açıklaması yok. Sanki mecbur kalıp defileye çıkarmışlar da ayıp olmasın diye bir kaç parça giysi vermişler. Çünkü Gigi bu kadar baskınken Bella’yı her seferinde basit bırakmaları kalbimi kırıyor. Sonuna kadar Bellacıyız! Gigi gerçekten defilenin yıldızı olabilirmiş ki Donatella ters köşe yapıp sahneye bir bomba atmış!

Irina shayk efsanesi varken sen kimsin ey Gigi! Gözümüz gönlümüz açıldı güzelliğinden ve kesinlikle gecenin yıldızı Shayk oldu. Ayrıca yıldız parçanın da derin dekolteli leopar olduğuna karar verdim çünkü bu tarz dekolteler de son zamanlarda zor görüyoruz Versace’de. Zaten o elbiseyi Irina’dan başkasının kaldırabilmesi mümkün değildi. Yeni kraliçem sensin. Go girl ya!

Ve bunca değişikliğin içinde Donatella’nın sahneye selamlamaya çıkarkenki basit tarzı beni üzdü. Biraz da olsa rüzgar estirmesini isterdim açıkçası.

Son olarak defileden bir sanat eseri bırakıyorum aşağıya, hoşçakalın!

 

Ceylan Güzel

24 Haziran 1997 doğumluyum. Şu sıralar Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciyim. Yazı yazmayı, eleştirmeyi ve eleştirilmeyi en büyük hobim olarak kabul ediyorum. İki kedi annesiyim, modaya uzun zamandır yakından ilgim var. Kötü tasarımları didikleyip eleştirmeye ise doğuştan!

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR