Gece
Gündüz

Korkma Garantili 5 Korku Filmi

16 April 2019
2 dk'lık okuma

Herkesin hayatta belli başlı korkuları vardır. Bu korkuları sadece kendinize özgü olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat korku filmleri sayesinde insanların, birçok konuda ortak korkularının olduğunun farkına varırsınız. Örneğin; gece duyulan bebek ağlamaları, tek başınızayken karanlıkta yalnız değilmiş gibi hissetmek gibi.
Bazen düşünebilirsiniz: “Bir insan korkacağını bile bile neden korku filmi izler ki” diye. Eğer korku filmi seven biriyseniz o heyecanın korkudan daha baskın geldiğini düşünüyorsunuz demektir. Bu paylaşımımızda siz korku filmi severler ve korku filmlerini merak edip izleyemeyenler için biraz fikir vereceğiz.

A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağı Kabusu) ( 7.5 IMDb )

Korku filmi deyince bu filme yer vermemek olmaz. 1984 yılında çıkan bu film uzun yıllar insanları rüya görmekten korkuttuğu için uykularından etmiştir. Filmde efsane karakter Freddy Krueger, insanların rüyalarına girerek keskin pençeleriyle onları ölüme sürüklemektedir. Freddy’nin amacı hayattayken kendine yapılanların intikamını almaktan başka bir şey değildir. Film daha sonra 21 Mayıs 2010 tarihinde yeniden çekilmiş ve korkunç, sapık Freddy Krueger, tekrar insanların kabuslarında yerini almayı başarmıştır.

Mirrors (Aynalar) ( 6.2 IMDb )

Evlerimizin hemen hemen her bölümünde bulundurduğumuz bir eşya olan ayna ile sık sık karşı karşıya geliriz. Hatta bazılarımız ayna karşısında dakikalar boyunca vakit geçirebilir. Tabi “Aynalar” filmini izlemediyse. Filmi izledikten sonra insanları uzun süreler aynalardan uzaklaştıran gerilim dolu bir film. İlki 2008 yılında vizyona giren filmin daha sonra 2010 yılında ikincisi çıkmıştır. Film, aynalar içindeki kötü ruhlarla olan mücadeleyi konu alıyor.

It (O) (7.4 IMDb)

Korku ve gerilim denediğinde akla gelen ilk gelen isimlerden birisi şüphesiz Stephen King’tir. It, gerilim romanlarıyla ünlü olan yazarın 1986’da çıkarttığı romanından sinemaya uyarlanan 1990 yapımı bir filmdir. Daha sonra 2017 yılında film yeniden çekilmiştir. Filmde dışlanmakta olan 7 çoçuğa Pennywise adlı karakterin saçtığı dehşet konu alınıyor. Üstelik Pennywise kurbanlarının korkularına göre şekle bürünüyor. Bu filmi izledik sonra korkularınızdan daha da korkacaksınız.

Insidious (Ruhlar Bölgesi) (IMDb 6.9)

Bir çoğunuz astral seyahat diye bir şey duymuşsunuzdur. Bazıları bu yolculuğa inanmıyor ama inanan bir kesim de bulunmakta. Bu konunun gerçekliği tartışılsa da tartışılmayacak bir şey var ki çok merak uyandıran bir yolculuk olduğu. 2011 yapımı bu film astral yolculuğu anlatan korkma garantili filmlerimiz arasında.

I know What You Did Last Summer (Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum) (IMDB 5.7)

Bu film benim için hayatımda izlediğim ilk korku filmi olma özelliğini taşıyor. 1997 yapımı olan bu film okullarından yeni mezun olan bir grup gencin yaptıkları hata yüzünden yaşadıkları sonuçları anlatıyor. Belki de o kazayı yapmasalardı hepsi hayallerini gerçekleştirecekti…

Fotoğraf kaynakça : http://www.beyazperde.com

 

Ersel Dalgakıran

4 Nisan 1992 yılında İstanbul’da doğdum. Lisansımı 2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladım. Şu anda ilaç sektöründe özel bir firmada çalışmaktayım. Sanat ve edebiyat hayatımda olmazsa olmazlarım.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR