Gece
Gündüz

Spotify Keşiflerim

15 April 2021
yazdı
2 dk'lık okuma

Merhabalar sevgili EAOMAG okurları. Bu yazımda gerek Spotify gerek Instagram üzerinden keşfettiğim ve daha çok değer görmesi gerektiğini düşündüğüm müzisyenleri dinlemenizi önereceğim. Ben de bir yazar olarak keşfedilmeyi çok isterim, yazılarımın daha çok kişiye ulaşmasını çok isterim. Müzik dinlemek benim için su içmek gibi bir şey aynı şekilde yeni müzisyenler keşfetmek de öyle o yüzden bu yazıyı görenler bana öneri yapabilirler.

Lila yani Ayşe Ertuğrul’u 2010 yılında çıkan  ‘Üretim Hatası’ şarkısı ile çıkış yakalayan Pin-Up grubundan tanıyorum. Kendisi kariyerine bireysel devam ediyor ve çok güzel işler yapıyor dinlemenizi öneririm. Önceden Dorock XL konserlerinden takip ettiğim Lila başarılı bir sahne performansı gösteriyordu.  Şu sıralar çıkardığı “Saplandım Gözlerine” şarkısını tekrara almış durumdayım. Ama mutlaka “Kalp” ve “Renklerin İçinden” parçalarını dinlemenizi öneririm. Takipteyim sevgili Lila!

 

Fatih benim de arkadaşım olan bir müzisyen. Müziğe olan hevesini eskiden beri biliyorum.  Kendisinin ilk şarkısı olan “Tükendik” ismi itibarı ile de sanki şu yaşadığımız pandemi dönemine çok uygun. 2020 ocakta çıkardığı bu şarkı listemde yerini buldu. Bana bir zamanlar gittiğimiz deli gibi eğlendiğimiz festival konserlerini hatırlattı.  Dinleyin pişman olmazsınız. Başarılar Fatih! Lütfen devamı da gelsin.

 

Evet, bir diğer keşfim Ece Turanlıoğlu. İbrahim Selim ile bu gece programında keşfettim kendisini. Daha önce YouTube hesabından yüklediği cover videolarını da izledim ve çok tatlı buldum. Geçtiğimiz ocak ayında çıkardığı single çalışması “Zincirlerim” ile daha büyük bir çıkış yakalamasını bekliyorum. Hepimizin üzerimizdeki zincirlerden bir şekilde kurtulmamız lazım değil mi? Başarılar Ece.

 

Son zamanlarda tekrar tekrar dinlediğim başka bir müzisyen ise Ezgi Yelen. 2017 yılında ilk single çalışmasını yapmıştı fakat ben onu “Gücümü Sınama” ile keşfettim. Çok hoşuma gitti. “Sesim yeter bana dokunma,” diyor. Haklı galiba. Bu şarkıyı motivasyon şarkılarım listesine aldım. Dinleyince siz de alacaksınız.

 

Aslında Burakbey’i çoğunuz Mücbir Sebepler’den duymuşsunuzdur. Ama bu listeye koymak istedim yine de. Çok orjinalsin Burakbey! Pürhayal’den çıkamadığımı belirtmek isterim elbet. Değişik bir huzur verdi bana şarkı. Benim de bazen gözüm dalar boşluğa. Ama hayal kurmazsak da ne anlamı var değil mi? Takipteyim Burakbey. Dinlemeyenlere öneriyorum efendim.

 

Evet efendim, şimdilik listenin sonuna geldik. Devamı gelsin derseniz elbet gelir. Ben şarkıları anılarımla çok fazla bağdaştıran biriyim. Bir şarkıyı dinlediğim zaman bana sevindiğim veya üzüldüğüm bir anıyı hatırlatıyorsa o şarkıdan kopamıyorum. Siz de bana çok tatlı anılar hatırlattınız o yüzden hep müzikle kalın, ben de hep yazayım. Umarım bir an önce eski günlere döneriz ve konserlerde beraber eğlenebiliriz.

Sevgiyle, hayallerle ve sağlıkla..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR