Gece
Gündüz

“Blu TV” Almalı mıyız?

7 December 2020
yazdı
2 dk'lık okuma

Hepimizin bildiği üzere Blu TV, Doğan Holding çatısı altında 2015 yılında  kurulan dijital bir dizi/film platformu. 22.90 TL gibi bir fiyat vererek bünyesinde bulunan  içeriklere erişebiliyoruz. Peki gerçekten hesap açmaya ve üye olmaya değer mi?

Günümüzde bir çok yerli ve yabancı dizi platformu olduğunu ve hepsinin revaçta olduğunu düşünürsek bu platform için üyelik almak düşündürüyor olabilir. Bünyesinde birçok orijinal Blu TV yapımı, yerli ve yabancı içeriği bulunduran platformdaki içeriklere biraz göz atmak istedim. Ama olanın aksine ben daha fazla değer görmesi gerektiğini düşündüğüm içeriklere yer vermek istiyorum.

7YÜZ

Şimdiye kadar izleyip en çok etkilendiğim yapımlardan biri “7yüz”.

7 bölümden oluşan ve her bölümünde bambaşka oyuncular ve bambaşka hikayeler barındıran yapım her bölümünde hayata bambaşka perspektiflerden baktırıyor. Yani izleyecek olanlara tavsiyem aklınızdaki tüm yargıları silin, bu seriyi izleyin ve sonra hayata “7yüz” gözünden bakın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hayatın kaç yüzü olursa olsun içinde kendinizi bulacaksınız.

 

BARTU BEN

Bartu Küçükçağlayan tarafından yazılan ve aynı zamanda kendinin oynadığı bu eğlenceli yapımı mutlaka izleyin. Hayata bir de Bartu gözünden bakın ve kendinizle gerektiği yerde dalga geçmeyi de öğrenin. Eminim izlerken gülmek size iyi gelecek. “Bartu Ben” bana göre akışa bırakmak deyimini tam anlamıyla anlatan bir yapım. Arkanıza isterseniz yaslanmayın ve birinin sizi tutmasını beklemeyin!  Bartu ve ekibi sizi bir yerde bulacaktır.

 

AYNEN AYNEN

“Aynen Aynen”, günümüzün kadın erkek ilişkilerini aşırı eğlenceli bir şekilde iki karakterimizin iç sesleri üstünden anlatıyor. İzlerken eminim ben de böyle olmuştum ve söyleyememiştim diyeceksiniz. Çünkü bu yapım tam da söylemek istemediklerimizi söylesek nasıl olurdu meselesini anlatıyor. Çok gülüp çok eğleneceğinize eminim.

 

ÇIPLAK

“Çıplak”, ülkemiz standartlarının çok dışında ve ismiyle tezat çıplaklık olgusu içermeyen bir dizi. Tamamı “Iphone 11 Pro Max”  ile çekilmiş bir dizi olduğundan nasıl olur merak ettim, diziye baktım ve ortaya tam bir çılgınlık çıkmış olduğunu gördüm. Eylül adında bir kızın hayallerini gerçekleştirmek istemesi ve para biriktirmek için eskortluk yapmasını konu alan yapım aslında cesareti yönünden ‘vay be’ dedirtiyor. İçime çok sinmeyen ve Eylül gerçekten böyle mi yapmalıydı dedirten yönleri olsa da cesareti için izlenebilir.

 

Blu TV’de sadece bu içerikler yok tabii ki. Birçok orijinal içerik, birçok orijinal film, dünyaca ünlü filmler, izlenme rekorları kırmış yabancı diziler ve Kanal D’nin çok sevilmiş dizileri de platformda yer alıyor. Çok sayıda içeriği olan Blu TV’nin en yeni orijinal yapımları “Saygı” ve “Yarım Kalan Aşklar” ise bu ara herkesin odağında. Eğer böyle içerikleri süreleri 1 saati ve bazen 30 dakikayı geçmeyecek şekilde HD kalitede izlemek, kaldığınız yerden devam etmek ve izlediklerinize benzer içerik tavsiyeleri almak istiyorsanız Blu TV hesabı açmanızı öneririm.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR